more_horiz
Wiadomości

Rosyjska propaganda atakuje Polskę za budowę zapory na granicy. Absurdalne argumenty Kremla

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2022 18:55
Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn przekazał, że "rosyjska propaganda zareagowała na decyzję władz polskich w sprawie budowy fizycznej i elektronicznej zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim". "Trwa deprecjonowanie decyzji o wzmocnieniu ochrony granicy Polski z Rosją" - napisał.
Stanisław Żaryn: Kreml deprecjonuje działania Polski ws. wzmacniania granicy z Rosją
Stanisław Żaryn: Kreml deprecjonuje działania Polski ws. wzmacniania granicy z RosjąFoto: Twitter/Stanisław Żaryn

"Rosyjska propaganda zareagowała na decyzję władz RP dot. wzmocnienia ochrony granicy z Rosją. Kreml podejmuje działania mające na celu deprecjonowanie decyzji o wzmocnieniu ochrony granicy Polski z Rosją" - czytamy we wpisie na Twitterze.

Minister wymienił główne tezy propagandy Rosji: "Rosja nikomu nie zagraża, bariera nie ma sensu; działania Rządu RP to populizm; bariera jest po to, żeby Polacy nie uciekali do Rosji; to przykład »stawiania murów«, co jest »głupotą«; decyzja PL szkodzi naturze, bariera to przejaw rusofobii".

Stanisław Żaryn przypomniał, że "budowa zapory na granicy z Białorusią także była przedmiotem ataków informacyjnych inspirowanych przez Kreml, które skupiały się na rzekomym braku podstaw do odgradzania się od BLR i negatywnym wpływie bariery na przyrodę".

Będzie zapora na granicy z Kaliningradem

W środę wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak poinformował, że podjął decyzję o budowie tymczasowej zapory na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim. Przekazał, że będzie to zapora o wysokości 2,5 metra i szerokości 3 metrów. Jak zaznaczył, będą też prowadzone prace związane z założeniem urządzeń, które pozwolą na elektroniczny dozór granicy.

Według SG pierwsze prace przy budowie tymczasowej zapory składającej się z trzech rzędów drutu ostrzowego prowadzone są od środy w okolicy Wisztyńca, przy trójstyku granic Polski, Rosji i Litwy.

Zobacz także:

Zobacz także: wiceszef MSWiA Maciej Wąsik w Programie 3 Polskiego Radia

jp/PAP/IAR

Zobacz także

Zobacz także