more_horiz
Wiadomości

Poważna wpadka KFC. Sieć fast foodów oferowała kurczaka z serem z okazji nocy kryształowej

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2022 19:00
Niemiecki oddział sieci barów KFC przeprosił w czwartek za zachęcanie klientów do zakupu kurczaka z serem z okazji rocznicy pogromu w noc kryształową w 1938 roku. O sprawie pisze izraelski dziennik "Jerusalem Post".
Poważna wpadka KFC. Sieć fast foodów oferowała kurczaka z serem z okazji nocy kryształowej
Poważna wpadka KFC. Sieć fast foodów oferowała kurczaka z serem z okazji nocy kryształowejFoto: NAC, Shutterstock/Al.geba

"Rocznica pogromu nocy kryształowej - zafunduj sobie jeszcze bardziej delikatny ser z chrupiącym kurczakiem. Teraz w KFCheese! (gra słowna, ang. KFC-ser)" - głosiło powiadomienie push wysyłane w środę na telefony niemieckich klientów KFC.

Oświadczenie KFC

W oświadczeniu przesłanym w czwartek do "Jerusalem Post" sieć fast foodów przeprosiła za błąd, wyjaśniając, że "używa półautomatycznego procesu tworzenia treści, który powiązany jest z kalendarzami zawierającymi święta narodowe i obchody".

Nazywając błąd "oczywiście złym, niestosownym i niedopuszczalnym", sieć KFC poinformowała, że "zawiesiła komunikację w aplikacji i analizuje obecny proces, by upewnić się, że taki problem już się nie powtórzy".

W nocy z 9 na 10 listopada 1938 roku w Niemczech i Austrii rozpoczął się pogrom Żydów - podpalono około 1400 synagog, zdewastowano 7500 domów i firm, zamordowano lub doprowadzono do samobójstwa setki Żydów. Ok. 30 tys. mężczyzn, czyli mniej więcej co czwartego Żyda, niemieckie władze wysłały do obozów koncentracyjnych.

Noc kryształowa uznawana jest za początek końca życia żydowskiego w Niemczech.

Czytaj też:

PAP/MN/kor

Zobacz także

Zobacz także