more_horiz
Wiadomości

"Trzeba go jak najszybciej odsunąć do władzy". Rosyjski opozycjonista w mocnych słowach o Putinie

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2022 12:08
Władimir Putin i jego propagandyści są zagrożeniem dla całego świata - ostrzega rosyjski opozycjonista Leonid Gozman. Polityk w rozmowie z Radiem Svoboda stwierdził, że kremlowski dyktator jest oderwany od rzeczywistości i nie wie, co się dzieje na świecie.
Władimir Putin i jego propagandyści są zagrożeniem dla całego świata - ostrzega rosyjski opozycjonista Leonid Gozman
Władimir Putin i jego propagandyści są zagrożeniem dla całego świata - ostrzega rosyjski opozycjonista Leonid GozmanFoto: Shutterstock.com/Birute Vijeikiene

W ocenie Leonida Gozmana, jeśli świat ma przetrwać, to trzeba Władimira Putina jak najszybciej pozbawić władzy.

- Wojna zaczęła się dlatego, że on miał całkowicie fałszywy obraz Ukrainy i jej narodu. On wierzył, że Ukraińcy będą się poddawać. On wierzył, że będą go witać kwiatami. On jest rasistą, który ma nienormalne wyobrażenie o świecie, widzi ten świat nie takim, jakim on jest - podkreślił rosyjski opozycjonista.

Prowadzenie antywojennych i antyputinowskich akcji wewnątrz Rosji nie jest możliwe, ze względu na masowe represje. Dlatego część działaczy obywatelskich i opozycjonistów uciekła za granicę, gdzie organizuje antywojenne ruchu i przygotowuje scenariusze obalenia reżimu Putina.

Sytuacja na froncie. Ukraina broni się

Tymczasem z najnowszych doniesień z Ukrainy wynika w minionym tygodniu ponad 700 rannych rosyjskich żołnierzy trafiło do szpitali w tymczasowo okupowanym Doniecku.

Jak informuje Ukraiński Sztab Generalny w mieście Gorłówka w obwodzie donieckim jeden z cywilnych szpitali został zamieniony na szpital wojskowy. Cywilni pacjenci nie mogą z niego korzystać.

Rosjanie minionej doby ponad 80 razy ostrzelali terytorium Ukrainy. Pociski spadły m.in. na Słowiańsk i Chersoń. W odpowiedzi ukraińskie lotnictwo dokonało 17 ataków, m.in. na obszary koncentracji wojsk rosyjskich. Ukraińcom udało się zestrzelić trzy drony najeźdźców - przekazała strona ukraińska.

Posłuchaj
00:40 12075067_1.mp3 Rosyjski opozycjonista - Putina trzeba jak najszybciej odsunąć do władzy. O szczegółach w relacji Paweł Buszko (IAR) 

Czytaj także:

Zobacz: wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz w Programie 1 Polskiego Radia

IAR/Paweł Buszko

asp

Zobacz także

Zobacz także