more_horiz
Wiadomości

Alarm bombowy w siedzibie prezydenta Zełenskiego. Zatrzymano mężczyznę

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2022 17:05
51-letni mieszkaniec Kijowa został zatrzymany w związku z podejrzeniem o zgłoszenie 28 listopada fałszywej informacji o ładunku wybuchowym w siedzibie prezydenta Ukrainy - poinformowało w czwartek biuro szefa państwa.
Zatrzymanym jest mężczyzna z Kijowa
Zatrzymanym jest mężczyzna z KijowaFoto: Офіс Президента України

W mieszkaniu mężczyzny znaleziono i skonfiskowano telefon z kartą SIM, z której wysłano fałszywe zgłoszenie o bombie. Znaleziono tam też symbole komunistyczne i tzw. wstążki gieorgijewskie (św. Jerzego), uważane w tym kraju za symbol rosyjskiej agresji.

"Służba bezpieczeństwa prezydenta jest gotowa zdecydowanie reagować na wszelkie próby zakłócenia efektywnego działania szefa państwa i jego biura" - zapewniono.

Ukraina: Rosjanie zniszczyli prawie połowę sieci elektrycznych

Od października Rosjanie prowadzą z premedytacją ostrzał infrastruktury krytycznej na Ukrainie, pozbawiając miliony mieszkańców dostępu do prądu i ciepłej wody. Wołodymyr Zełenski poinformował, że energia elektryczna nie dociera do sześciu milionów obywateli kraju.

Czytaj także:

"Rosja zniszczyła 40 procent ukraińskiego systemu energetycznego za pomocą terrorystycznych ataków rakietowych. Dziesiątki pracowników zostało zabitych i rannych" - informuje największy na Ukrainie prywatny inwestor w branży energetycznej DTEK, dodając, że służby pracują nad ustabilizowaniem dostaw energii w kraju. 

ms/PAP, IAR

Zobacz także

Zobacz także