more_horiz
Wiadomości

Pilna debata w PE ws. korupcji. Europoseł Tarczyński: cieszę się, że uwzględniono mój wniosek

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2023 21:19
Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński wyraził zadowolenie z faktu, iż uwzględniono jego wniosek o pilną debatę w sprawie korupcji i szpiegostwa w Parlamencie Europejskim. Odbędzie się ona we wtorek.
Europoseł Dominik Tarczyński (PiS): cieszę się, że uwzględniono mój wniosek o debatę w sprawie korupcji i szpiegostwa w PE
Europoseł Dominik Tarczyński (PiS): cieszę się, że uwzględniono mój wniosek o debatę w sprawie korupcji i szpiegostwa w PEFoto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Afera korupcyjna wybuchła w grudniu wraz z aresztowaniem byłej wiceprzewodniczącej parlamentu, greckiej socjalistki Evy Kaili, która jest podejrzewana o branie ogromnych łapówek od Kataru.

Gość TVP Info podkreślił, że stąd także jego wniosek, by powtórzyć wszystkie głosowania przeciwko Polsce, wszystkie rezolucje i wszystkie poprawki zgłoszone przez osoby aresztowane, podejrzewane lub będące w stanie oskarżenia. Zdaniem Dominika Tarczyńskiego debata ma pokazać jaki pogląd dotyczący powtórzenia głosowań mają europosłowie.

- To będzie bardzo ważna debata - mówił.

Afera korupcyjna w PE. Kolejni deputowani stracą immunitety?

Debata na temat rozwoju sytuacji dotyczącej korupcji i ingerencji zewnętrznej odbędzie się jutro na sesji Europarlamentu w Strasburgu późnym popołudniem. Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego, otwierając dzisiaj sesję plenarną w Strasburgu, potwierdziła oficjalnie uruchomienie procedury uchylenia immunitetów kolejnym dwóm deputowanym w reakcji na skandal korupcyjny.

Chodzi o Włocha Andreę Cozzolino i Belga Marca TarabellęIch nazwiska pojawiają się w postępowaniu prowadzonym przez belgijskie władze w sprawie kupowania wpływów przez Katar i Maroko.

O uchyleniu immunitetów decydują w głosowaniu europosłowie na sesji plenarnej. Najpierw jednak sprawą zajmuje się komisja prawna, która wyda opinię. Dwaj deputowani mieli być wskazani przez jednego z aresztowanych w tej aferze jako osoby, które również przyjmowały łapówki. Obaj stanowczo zaprzeczają.

Czytaj także:

Zobacz: Jacek Protasiewicz, poseł KO w Programie 1 Polskiego Radia

IAR

asp


Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także