more_horiz
Wiadomości

Niemcy: atak nożownika w pociągu do Hamburga. Są ofiary śmiertelne i ranni

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2023 17:17
- Kilka osób zostało rannych w wyniku ataku nożownika w pociągu regionalnym z Kilonii do Hamburga. Mężczyzna zaatakował podróżnych nożem na krótko przed godz. 15 przed przybyciem na stację Brokstedt - powiedział agencji dpa rzecznik policji federalnej. Jak informują media, dwie osoby nie żyją.
Atak nożownika w pociągu regionalnym; kilka osób rannych
Atak nożownika w pociągu regionalnym; kilka osób rannychFoto: twitter/@SPIEGEL_EIL

Co najmniej dwie osoby nie żyją, a co najmniej 5 jest rannych - przekazali policjanci. Informację o ofiarach śmiertelnych potwierdziła minister spraw wewnętrznych regionu Sabine Sütterlin-Waack.

Według wstępnych doniesień przekazywanych przez niemieckie media, z relacji funkcjonariuszy wynika, iż mężczyzna z niewyjaśnionych dotąd przyczyn i w niejasnych okolicznościach zaatakował pasażerów pociągu z Kilonii do Hamburga. Atak miał miejsce ok. godz. 15 w środę, zanim pociąg dotarł do stacji Brokstedt.

Sprawca został zatrzymany przez funkcjonariuszy chwilę po zatrzymaniu się składu na stacji. 

Rzeczniczka policji w Itzehoe przekazała w rozmowie z mediami, że ​​okoliczności zdarzenia pozostają na chwilę obecną niejasne. Śledczy nie podają na razie szczegółów. Na miejscu pracują funkcjonariusze oraz prokuratura. 

PAP/spiegel.de/as

Zobacz także

Zobacz także