more_horiz
Wiadomości

Charków: rosyjska rakieta uderzyła w blok mieszkalny. Wybuchł rozległy pożar

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2023 23:55
Jedna z rakiet, którymi Rosjanie ostrzelali wieczorem Charków, uderzyła w budynek mieszkalny. Według wstępnych informacji zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne. 
Ukraina. Rosjanie ostrzelali Charków. Pożar w budynku mieszkalnym
Ukraina. Rosjanie ostrzelali Charków. Pożar w budynku mieszkalnymFoto: Twitter/Defense of Ukraine

Mer miasta Ihor Terechow poinformował, że siły rosyjskie zaatakowały dzielnicę Kijowską. Szef charkowskiej obwodowej administracji wojskowej Ołeh Syniehubow dodał, że rosyjska rakieta S-300 trafiła w jeden z budynków w centrum miasta.

Na miejscu działają wszystkie służby ratunkowe, aktualizowane są informacje o ofiarach i zniszczeniach. Przedstawiciel lokalnych służb przekazał, że w budynku nie było żołnierzy.

Ukraina. Sytuacja na froncie

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował w codziennym raporcie, że w ciągu ostatniej doby Rosjanie dokonali niemal stu ataków powietrznych, w tym na infrastrukturę cywilną w obwodach donieckim i chersońskim. Wojska rosyjskie kontynuują natarcia
w Donbasie, głównie na Bachmut i okoliczne osiedla.

Rosjanie ostrzelali pozycje ukraińskie wzdłuż całej linii frontu, szczególnie w pobliżu Łumanu, Makijiwki i Kupiańska. Dziesiątki miejscowości w obwodach czernichowskim, sumskim, charkowskim, zaporoskim i chersońskim również zostało ostrzelanych z wykorzystaniem artylerii i moździerzy. Na Chersoń spadły rakiety.

Siły ukraińskie zadają dotkliwe straty Rosjanom. Ukraińskie lotnictwo dokonało czterech uderzeń na wojska przeciwnika, a artyleria i moździerze uderzyły w dwa punkty dowodzenia, dwie pozycje obronne, sześć zgrupowań żołnierzy, jeden magazyn amunicji i jedną stację walki elektronicznej.

Ukraiński sztab generalny poinformował również, że w okupowanej przez Rosjan miejscowości Juwiłejne w obwodzie ługańskim, pracownicy szpitala odmawiają leczenia najemników z Grupy Wagnera. Powodem mają być przenoszone przez nich choroby: AIDS, syfilis, gruźlica i zapalenie płuc.

Zobacz także:

jp/IAR

Zobacz także

Zobacz także