more_horiz
Wiadomości

Targi PAX East w Bostonie. Są na nich polscy twórcy gier. Akcję wsparł zespół GovTech Polska

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2023 18:46
W Bostonie rozpoczęły się jedne z największych na świecie targów gier komputerowych - PAX East. W tym roku na targach reprezentowanych jest kilkanaście gier polskich twórców i wydawców. Swoje produkty prezentują oni na polskim stoisku narodowym. O szczegółach korespondent IAR Marek Wałkuski.
USA: silna reprezentacja polskich gier na targach
USA: silna reprezentacja polskich gier na targachFoto: Marek Wałkuski

PAX East to więcej niż targi. Poza prezentacjami gier odbywają się tam panele dyskusyjne, spotkania i wykłady branżowe. Wydarzenie przyciąga dziesiątki tysięcy graczy z całego świata, a także setki tak zwanych cosplayerów, czyli osób przebranych za postacie z gier.

Jedną z głównych atrakcji targów jest możliwość przetestowania produkcji deweloperów z całego świata.

- W tym roku prezentujemy aż 13 tytułów, a komputery, na których można je testować, nie mają chwili wytchnienia - powiedział Jakub Wójcik, prezes fundacji Indie Games Polska, która wspiera niezależnych deweloperów z Polski.

Posłuchaj
00:50 12269201_1.mp3 USA: silna reprezentacja polskich gier na targach (IAR)

- Branża gier komputerowych rozwija się w Polsce najszybciej i dorównuje światowej kreacji. Mamy się czym chwalić - dodał Wojciech Janek, zastępca dyrektora Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych, które jest współorganizatorem stoiska.

PAX East PAX East

Światowa czołówka

Polscy twórcy gier wideo znajdują się w światowej czołówce i odnoszą wiele sukcesów międzynarodowych. Polskie firmy wydają także gry twórców zagranicznych, w tym ze Stanów Zjednoczonych. Polską markę w branży gier komputerowych umacniają nie tylko duże podmioty, takie jak CD Projekt, ale także mniejsi, niezależni wydawcy, których gry są prezentowane na polskim stoisku na PAX East.

***

Zorganizowanie polskiego stoiska na amerykańskich targach było możliwe dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz działającego przy premierze zespołu GovTech Polska.

IAR,pkur

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także