more_horiz
Wiadomości

Zełenski poprowadził wyjazdową naradę najwyższego dowództwa. To pierwsze tego typu wydarzenie od początku wojny

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023 23:50
- Po raz pierwszy przeprowadziłem wyjazdową naradę najwyższego dowództwa - odbyła się w Dnieprze. Odwiedziłem też naszych żołnierzy na froncie w obwodzie zaporoskim - poinformował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w tradycyjnym wieczornym wystąpieniu wideo.
Ukraina. Prezydent Zełenski: po raz pierwszy przeprowadziłem wyjazdową naradę najwyższego dowództwa
Ukraina. Prezydent Zełenski: po raz pierwszy przeprowadziłem wyjazdową naradę najwyższego dowództwaFoto: Facebook/zelenskiy.official

- Odwiedziłem naszych żołnierzy na pozycjach w Margancu, Nikopolu i Zaporożu. Dowódcy rejonów operacyjnych relacjonowali aktualną sytuację. Obecni byli m.in. generałowie Ołeksandr Syrski i Ołeksandr Tarnawski. Inni dowódcy uczestniczyli w spotkaniu za pomocą łączy internetowych. Omówiliśmy sytuację na całej długości frontu, od Chersonia do Charkowa - powiedział ukraiński prezydent.

Zełenski dodał też, że swój raport przedstawił mu szef wywiadu generał Kyryło Budanow. Szef państwa podziękował też oficerom wywiadu za ich pracę na odcinku bachmuckim.

Podkreślił, że miasto Dniepr "jest naszą fortecą od 9 lat; tysiące naszych żołnierzy leczyło się w tym mieście od 2014 roku".

Ukraina. Zełenski odwiedził obiekty strategiczne

Podczas wizyty na Zaporożu prezydent Ukrainy spotkał się również z szefem Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej Rafaelem Grossim, który wyraził wsparcie dla ukraińskiej energetyki atomowej. Grossi i Zełenski rozmawiali o sposobach ochrony zajmowanej przez Rosjan Zaporoskiej Elektrowni Atomowej w Enerhodarze oraz zapewnieniu bezpieczeństwa jej pracownikom.

Odwiedzili również Dnieprzańską Elektrownię Wodną, gdzie oglądali uszkodzenia tamy. Szef MAEA podkreślił w mediach społecznościowych, że dnieprzańska elektrownia jest kluczowa dla bezpieczeństwa elektrowni w Enerhodarze.

Zobacz także:

jp/IAR/PAP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także