more_horiz
Wiadomości

Swiatłana Cichanouska z wizytą w Waszyngtonie. "Omówiono wsparcie USA dla demokratycznej opozycji"

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2023 21:37
We wtorek Biały Dom poinformował, że "liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska spotkała się we wtorek z doradcą prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Jakiem Sullivanem". - Omówiono wsparcie Stanów Zjednoczonych dla demokratycznej opozycji oraz sankcje na reżim Alaksandra Łukaszenki - wskazał.
Cichanouska rozmawiała z doradcą prezydenta Bidena m.in. na temat sankcji na Białoruś.
Cichanouska rozmawiała z doradcą prezydenta Bidena m.in. na temat sankcji na Białoruś.Foto: Orhan Cam/Shutterstock

Jak podano w komunikacie, Sullivan miał "podkreślić stałe wsparcie Stanów Zjednoczonych dla dążeń Białorusinów do suwerennej i demokratycznej przyszłości" i zapewnić, że Waszyngton będzie kontynuował nakładanie sankcji na reżim Łukaszenki za jego działania. Cichanouska i Sullivan mieli też omówić kwestię wspomagania przez reżim w Mińsku rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Wizyta Cichanouskiej w USA

Liderka białoruskiej opozycji od ubiegłego tygodnia przebywa w Waszyngtonie, gdzie spotyka się m.in. z członkami Kongresu. W środę ma wystąpić w jednej z dyskusji w ramach organizowanego przez Biały Dom Szczytu dla Demokracji.

Administracja prezydenta Joe Bidena w piątek nałożyła nowy pakiet sankcji na Białoruś, wpisując na listę restrykcji dwa największe państwowe zakłady samochodowe MAZ i BiełAZ oraz prezydencki samolot Łukaszenki.

Czytaj także:

PAP/jb

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także