more_horiz
Wiadomości

Rosja ogłosi kolejną mobilizację? Prokremlowscy politycy wskazują na brak żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2023 10:30
W rosyjskiej armii brakuje ludzi - rosyjskie media niezależne zacytowały wypowiedź reżimowego polityka Dmitrija Rogozina. Gdy wcześniej tę informację podawali niezależni analitycy wojskowi, Kreml zaprzeczał. W ocenie analityków, skoro już otwarcie mówią o tym osoby związane z reżimem, to znaczy, że sytuacja jest bardzo trudna. O szczegółach korespondent Polskiego Radia Maciej Jastrzębski. 
Rosyjscy żołnierze w centrum Moskwy
Rosyjscy żołnierze w centrum MoskwyFoto: PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

Według portalu Meduza, były wicepremier reżimowego rządu Dmitrij Rogozin chce, aby w Rosji ogłoszono kolejną falę mobilizacji. Ze słów prokremlowskiego polityka wynika, że rosyjska armia jest słabsza od ukraińskiej i Rosjanie są tak źle przygotowani do prowadzenia działań wojennych, iż giną, nawet gdy na froncie nie toczą się intensywne walki.

Ukraina obaliła mit o rosyjskiej armii

Zachodni analitycy wojskowi od wielu miesięcy podkreślają, że Ukraina obaliła mit o rosyjskiej armii, która chciała uchodzić za drugą potęgę militarną na świecie. Wielu ekspertów zwraca uwagę na złe wyposażenie rosyjskich żołnierzy, brak koordynacji w systemie dowodzenia i przestarzałe uzbrojenie.

Posłuchaj
00:36 12349785_1.mp3 Prokremlowscy politycy przyznają, że w armii brakuje ludzi. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR) 

Czytaj więcej:

Wiceszef MSZ ostrzega przed prowokacjami. "Przy naszej granicy mamy dwa nieprzyjazne państwa"

IAR/Maciej Jastrzębski/nt

Zobacz także

Zobacz także