more_horiz
Wiadomości

Prezydent Zełenski: nałożyliśmy kolejne sankcje na Rosję, nowe pakiety są w przygotowaniu

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2023 21:31
Ukraina ogłosiła kolejne sankcje wobec osób prawnych i fizycznych - w większości Rosjan. - Kolejne pakiety jeszcze bardziej rozbudowane, są w przygotowaniu - zapowiada w cowieczornym wystąpieniu w mediach społecznościowych prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.
Prezydent Zełenski zapowiada duży pakiet sankcji przeciw Rosji
Prezydent Zełenski zapowiada duży pakiet sankcji przeciw RosjiFoto: FB/zelenskiy.official

Sankcje dotyczą 220 firm i łącznie 51 osób, które - jak mówi ukraiński prezydent - "są odpowiedzialne za terror". - Krok po kroku zbieramy pełne dane o wszystkich, którzy wspomagają rosyjską agresję - bezpośrednio lub pośrednio - podkreśla Wołodymyr Zełenski.

"Rosja nic nie zyska i straci wszystko"

- Każda taka osoba zostanie izolowana. Nasze, ukraińskie sankcje są albo już zsynchronizowane, albo będą zsynchronizowane z sankcjami wolnego świata. Kiedy Rosja zaczęła tę agresję, patrzyła na świat, jak na siebie w lustrze. Myślała, że niby wszyscy na świecie są tacy sami, cyniczni i niby także gardzą ludźmi. Ale świat jest inny - świat pomaga nam chronić życie. I każdy, kto sprzeciwia się światu, zostanie wyparty na margines. Rosja nic nie zyska i straci wszystko. Wraz z tymi, którzy w jakiś sposób próbują jej pomóc w terrorze - zapowiada prezydent Ukrainy.

Posłuchaj
00:35 12378941_1.mp3 Prezydent Ukrainy: świat pomaga nam chronić życie (IAR) 

W fazie uzgodnień technicznych jest 11. pakiet unijnych sankcji wobec Rosji. W ciągu najbliższych dni powinien zostać przyjęty przez państwa członkowskie.

Czytaj więcej:

IAR/nt

Zobacz także

Zobacz także