more_horiz
Wiadomości

Watykan: papież Franciszek udał się do szpitala na operację

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2023 10:55
- Papież Franciszek po zakończeniu audiencji generalnej pojechał do kliniki Gemelli, gdzie po południu przejdzie zabieg laparotomii, czyli otwarcia jamy brzusznej i będzie poddany ogólnemu znieczuleniu - poinformował rzecznik Watykanu Matteo Bruni.
Papież Franciszek prowadził cotygodniową audiencję generalną na Placu Świętego Piotra w Watykanie, 7 czerwca
Papież Franciszek prowadził cotygodniową audiencję generalną na Placu Świętego Piotra w Watykanie, 7 czerwcaFoto: PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Rzecznik wyjaśnił, że operacja jest konieczna z powodu przepukliny, dającej objawy bólowe.

Hospitalizacja pooperacyjna papieża potrwa kilka dni- ogłosił dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej.

Wcześniejsze badania

We wtorek Franciszek był na badaniach w rzymskiej klinice Gemelli.

Odpowiadając na pytania dziennikarzy, dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni oświadczył: "Rano papież udał się do kliniki Gemelli, by poddać się kontroli klinicznej i wrócił do Watykanu przed południem".

Wcześniej dziennik "La Repubblica", powołując się na źródła watykańskie, poinformował, że papież był na badaniach medycyny nuklearnej, koniecznych dla uzyskania informacji na temat organów wewnętrznych i tkanek. Według gazety badania trwały 40 minut.

Na przełomie marca i kwietnia Franciszek spędził kilka dni w klinice Gemelli z powodu zapalenia płuc.

Czytaj także:

W sierpniu Franciszek odwiedzi Portugalię

We wtorek ogłoszono program podróży papieża do Portugalii. Papież Franciszek podczas pięciodniowej podróży do Portugalii na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w sierpniu wygłosi 13 homilii i przemówień. Odwiedzi także sanktuarium maryjne w Fatimie oraz miasto Cascais. Watykan ogłosił we wtorek program 42. zagranicznej pielgrzymki Franciszka. Portugalię odwiedzi po raz drugi.

Papież odleci z Rzymu do Lizbony w środę 2 sierpnia rano.

IAR/PAP

Zobacz także

Zobacz także