more_horiz
Wiadomości

Kierowca autobusu spowodował kolizję na Bielanach. Media: grozi mu 8 lat więzienia

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 00:24
Do sądu trafił akt oskarżenia wobec kierowcy autobusu, który w lipcu zeszłego roku spowodował kolizję na stołecznych Bielanach. Wobec oskarżonego zastosowano dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Grozi mu osiem lat więzienia - podał w środę portal TVN Warszawa.
Miejsce wypadku na ulicy Klaudyny na warszawskich Bielanach, gdzie autobus miejski zderzył się z czterema samochodami osobowymi.
Miejsce wypadku na ulicy Klaudyny na warszawskich Bielanach, gdzie autobus miejski zderzył się z czterema samochodami osobowymi.Foto: PAP/Rafał Guz

Jak podał portal, w akcie oskarżenia utrzymały się zarzuty postawione mężczyźnie w lipcu ub.r.

Czytaj także:
policja 1200 free.jpg
Kompletnie pijana 25-latka wiozła własne dzieci. Młodzi ludzie uniemożliwili jej dalszą jazdę

"Przed sądem odpowie więc za posiadanie substancji psychotropowej w postaci amfetaminy o wadze 1,31 g oraz za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Opinie biegłych nie potwierdziły natomiast informacji, które po wypadku podawała policja. Oskarżony - według nich - nie kierował pod wpływem amfetaminy. Był jednak, jak ocenili specjaliści, pod wpływem silnych środków uspokajających" - napisał TVN Warszawa.

Kolizja na Bielanach

Do zdarzenia doszło w lipcu zeszłego roku na ul. Klaudyny na warszawskich Bielanach. Kierowca miejskiego autobusu linii 181 uderzył wówczas w cztery zaparkowane pojazdy i latarnię. Jedna osoba, pasażerka autobusu, została z ogólnymi potłuczeniami przewieziona do szpitala.

- W toku śledztwa ustalono, że Hubert U. w nocy z 6 na 7 lipca 2020 r. obudził się około 23, po czym nie spał do rozpoczęcia pracy o godzinie 4.45 w dniu 7 lipca. Po przebudzeniu zażył substancję obniżającą zdolności psychomotoryczne. Kierując autobusem linii 181, oskarżony znajdował się w stanie obniżenia zdolności psychomotorycznych, powodowanym niedoborem snu i zażyciem leków zawierających substancje, co do których istnieją przeciwskazania do prowadzenia pojazdów mechanicznych - powiedziała cytowana przez portal rzeczniczka stołecznej prokuratury okręgowej Aleksandra Skrzyniarz.

Jak dodała rzeczniczka "około godz. 10.30 oskarżony zasnął za kierownicą i najechał na stojące na poboczu samochody osobowe marki Opel oraz latarnię uliczną, która uszkodziła kolejne zaparkowane samochody marki Toyota oraz Honda". "W wyniku zdarzenia jedna z pasażerek autobusu przewróciła się i doznała urazu głowy oraz potłuczeń. Autobus przewoził w tym czasie około 20 osób" – przypomniała prokuratura.

Czytaj także:
policja 1200 free.jpg
Policyjny pościg za kierowcą we Wrocławiu. Funkcjonariusz użył broni

Czytaj także:

Akt oskarżenia 

- Podejrzany początkowo zanegował swoje sprawstwo, jednak wyraził żal z zaistniałej sytuacji. Następnie zmienił stanowisko procesowe i przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu – przekazała portalowi rzeczniczka prokuratury.

Postępowaniem objęty był również inny mężczyzna, który oskarżony został ukrycie amfetaminy należącej do Huberta U. i zatarcie śladów przestępstwa. - Substancje niedozwolone zostały odnalezione w miejscu pracy Sebastiana S. Podejrzany finalnie przyznał się do zarzucanego mu czynu – poinformowała portal prokuratura.

Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego dla Warszawy Żoliborza w końcu sierpnia br.

jbt

Zobacz także

Zobacz także