Jak przedłużyć czas pracy baterii w telefonie? Oto 11 wskazówek

Telefon komórkowy służy nam dziś nie tylko do wykonywania połączeń i wysyłania smsów, wymagamy od niego, by łączył nas z siecią, robił wyraźne zdjęcia, umożliwiał słuchanie muzyki, wyznaczał najlepszą trasę, a przede wszystkim, by działał jak najdłużej. Dzięki kilku prostym sposobom jest to możliwe!

2017-07-31, 16:30

Jak przedłużyć czas pracy baterii w telefonie? Oto 11 wskazówek
Wystarczy pamiętać o kilku zasadach, by móc dłużej korzystać ze smartfona.Foto: tommaso79/Shutterstock.com

1. Nie ładuj baterii przez całą noc

Choć dla nas jest to wygodne, ładowanie baterii przez wiele godzin nie jest dobre dla telefonu.

W ciągu dnia, gdy ładowana bateria stosunkowo szybko osiąga swoje maksimum, odłączamy ładowarkę od prądu. Nocą tej kontroli już nie mamy. Po wielu godzinach bateria jest nie tyle naładowana, ile przeładowana. Ten proces może wprowadzać baterię w tzw. stan stresu – ładowanie przed długi czas akumulatora, którego poziom wynosi 99-100% w rzeczywistości zużywa go i skraca jego czas pracy.

Najlepszym rozwiązaniem jest ładowanie telefonu tylko w ciągu dnia. Gdy wychodzimy z domu, weźmy ładowarkę ze sobą.

2. Wyłącz niepotrzebne aplikacje

Mobilne aplikacje znacznie ułatwiają nam życie i korzystanie ze smartfona. Niestety, im więcej ich pobieramy, tym więcej miejsca one zajmują i tym bardziej obciążają system. Wiele z nich uruchamia się automatycznie wraz z włączeniem telefonu i działa w tle, czerpiąc energię z baterii. Warto sprawdzić, czy mamy zainstalowane aplikacje, które działają nawet gdy z nich nie korzystamy. Wyłączenie ich pomoże wydłużyć czas pracy akumulatora.

REKLAMA

Powiązany Artykuł

RIP MS PAINT 1200.JPG
Nadchodzi koniec słynnego Painta?

3. Wyreguluj poziom jasności ekranu

Atrakcyjność większości smartfonów zawdzięczamy między innymi możliwościom dużych, kolorowych ekranów. Niestety pobieranie energii do jasnego i intensywnego wyświetlania jest prawdziwym zabójstwem dla baterii. Zaleca się korzystanie z funkcji autojasności, która dostosowuje się do otoczenia i pozwala na dłuższą pracę smartfona.

4. Wyłącz wibracje

Jeśli nie chcesz, by w miejscu, w którym przebywasz, było słychać głośny dzwonek, wyciszenie dźwięków i włączenie wibracji to najlepszy pomysł. Jeśli jednak masz telefon blisko siebie, w zasięgu wzroku, a dźwięk ustawiony jest na tyle głośno, że bez problemu usłyszysz, gdy ktoś zadzwoni, warto zrezygnować z wibracji. Prawda jest taka, że ​​drgania wymagają więcej mocy niż dzwonki, co ma sens, ponieważ telefon porusza się fizycznie, a nie tylko robi hałas.

5. Skróć czas oczekiwania

Większość telefonów posiada możliwość automatycznego blokowania, a my z kolei sami możemy zdecydować, po jakim czasie blokada ma się włączyć. Im to będzie dłużej trwało, tym więcej energii smartfon użyje do czasu, kiedy ekran wygaśnie. Zwykle to i tak moment, w którym z telefonu nie korzystamy. Warto go więc maksymalnie skrócić.

Wystarczy pamiętać o kilku zasadach, by móc dłużej korzystać ze smartfona.
Foto: Suphaksorn Thongwongboot/Shutterstock.com

6. Wyłącz Bluetooth

Zwykle nie używamy codziennie z technologii Bluetooth, ale jeśli jednak zdarza się, że ją włączamy, często zapominamy wyłączyć, a ona nadal działa w tle i pożera niepotrzebnie naszą baterię. Oczywiście niektórzy używają jej do akcesoriów - słuchawek, smartwatchy itp., ale nie każdy jej potrzebuje.

REKLAMA

7. Wyłącz GPS i inne usługi lokalizacyjne

Możesz zauważyć w swoim smartfonie wiadomości, które wciąż pytają, czy chcesz, aby określona aplikacja śledziła Twoją lokalizację. Prawie każda aplikacja to robi, mimo że nie wszyscy tego potrzebują. Dla niektórych jest to niepotrzebne, a w dodatku szybciej rozładowuje baterię. Możesz wybrać w ustawieniach, które aplikacje potrzebują GPS, a które nie – na pewno baterii wyjdzie to na dobre.

8. Zrezygnuj z niektórych powiadomień

Wszyscy chcemy wiedzieć, kiedy ktoś do nas dzwoni lub kiedy otrzymamy nową wiadomość. Nie potrzebujesz jednak powiadomień z każdej aplikacji w telefonie – każda z nich zużywa energię. Wybierzmy tylko te powiadomienia, które są dla nas ważne. Inaczej bateria będzie się szybciej rozładowywała, a telefon wciąż będzie skupiał naszą uwagę i odciągał nas od innych czynności.

9. Wyłącz wiadomości push

Push e-mail jest techniką wykorzystywaną przez systemy poczty elektronicznej, która pozwala na natychmiastowe przesyłanie mejli z serwera do telefonu. Użytkownik otrzymuje e-mail podobnie jak SMS od razu, gdyż serwer sam "wypycha" (stąd "push") pocztę do odbiorcy. Jeśli wyłączymy obsługę trybu push, będziemy sami mogli sprawdzać pocztę, a nasza bateria będzie mogła dłużej pracować.

Powiązany Artykuł

Gry google.JPG
Gry ukryte w Google. Znajdź je w swojej wyszukiwarce!

10. Trzymaj telefon w chłodnym miejscu

Czy zdarzyło się, że gdy dotknąłeś telefon podczas ładowania, był on gorący? To wynik używania zbyt dużej ilości energii do ładowania baterii. Czasem też może się on nagrzać przy aktualizowaniu systemu lub przy dużym użyciu. Telefony zawsze będą działać lepiej w chłodniejszych miejscach, a bardzo wysokie temperatury mogą mieć destruktywny wpływ na wydajność czy nawet na żywotność baterii, dlatego warto dbać, by smartfon znajdował się zawsze w odpowiednich warunkach. Pamiętajmy, by nie zostawiać go na słońcu, a tym bardziej w nagrzanym samochodzie.

REKLAMA

11. Zainwestuj w bank baterii lub wybierz telefon z większą baterią

Jeśli korzystamy z telefonu długo i często, warto wyposażyć się w power bank. Jego ceny zaczynają się już od 30 zł. Co prawda oznacza to, że musimy nosić go ze sobą, ale przynajmniej możemy mieć pewność, że nie będziemy musieli podłączać telefonu do ładowania przez cały dzień.

 

 

 

REKLAMA

Aleksandra Rybińska

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej