more_horiz
Wiadomości

Rozdano Telekamery 2014. Platynowa dla Andrzeja Turskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2014 06:53
Telekamerę 2014 w kategorii prezenter informacyjny, a także specjalną nagrodę Platynową Telekamerę przyznano zmarłemu w grudniu 2013 roku dziennikarzowi radiowemu i telewizyjnemu Andrzejowi Turskiemu. Wyróżnienia odebrała jego córka Urszula Chincz.
Urszula Chincz odebrała Platynową Telekamerę za wybitny wkład w tworzenie nowoczesnego dziennikarstwa telewizyjnego przyznaną jej zmarłemu ojcu, Andrzejowi Turskiemu
Urszula Chincz odebrała Platynową Telekamerę "za wybitny wkład w tworzenie nowoczesnego dziennikarstwa telewizyjnego" przyznaną jej zmarłemu ojcu, Andrzejowi TurskiemuFoto: PAP/Leszek Szymański

W poniedziałek w Warszawie po raz 17. wręczono Telekamery Tele Tygodnia 2014, prestiżowe wyróżnienia dla aktorów, dziennikarzy, twórców programów telewizyjnych i seriali.
Szczególne wyróżnienie dla Andrzeja Turskiego
Platynowa Telekamera, którą wcześniej był uhonorowany m.in. Czesław Niemen, to wyróżnienie szczególne, bowiem otrzymać je można mając już trzy Telekamery oraz Super Telekamerę.
Zmarły w zeszłym roku Andrzej Turski , w 1987 r. przeszedł z Polskiego Radia do TVP, gdzie pracował na stanowisku dyrektora i redaktora naczelnego TVP1. Prowadził m.in. programy: "7 dni świat" i "Panoramę"; był też jednym z autorów "Teleexpressu". Turski wchodził w skład kapituły Nagrody Polskiej Agencji Prasowej im. Ryszarda Kapuścińskiego.

>>> Andrzej Turski patronem studia emisyjnego radiowej Trójki  >>>
TVN24/x-news

Ziemiec, Babiarz, Cegielska

Złota Telekamera - nagroda specjalna, powędrowała do Krzysztofa Ziemca, prowadzącego Wiadomości w TVP1 i Magazynu Ekspresu Reporterów TVP. Aby otrzymać, Złota Telekamerę nominowany musi trzykrotnie wygrać plebiscyt Tele Tygodnia i trzykrotnie zdobyć największą liczbę głosów w swojej kategorii.
W kategorii komentator sportowy zwyciężył Przemysław Babiarz z rekordową liczbą głosów - 56 proc.
Najbardziej cenionym prezenterem pogody okazała się, podobnie jak w ubiegłym roku, Agnieszka Cegielska z TVN. Także, tak jak w zeszłym roku, osobowością telewizyjną został Tadeusz Sznuk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, który od 1994 roku prowadzi teleturniej "Jeden z dziesięciu" na antenie Dwójki TVP.
Sukces "Czasu honoru"
Przed warszawskim hotelem Sofitel Victori, gdzie odbywała się gala, na gwiazdy czekali nie tylko fotoreporterzy, ale też łowcy autografów. Największym powodzeniem cieszyli się aktorzy nominowanych do nagród seriali - "Czas honoru", "Lekarze", "rodzinka.pl".

Zespół
Zespół Poparzeni Kawą Trzy wystąpił na gali ogłoszenia wyników i wręczenia Telekamer Tele Tygodnia 2014 w Warszawie. Od lewej: Wojciech Jagielski, Mariusz Gierszewski, Marian Hilla, Roman Osica, Krzysztof Tomaszewski, Jacek Kret i Krzysztof Zasada/PAP/Leszek Szymański

W kategorii serial statuetkę odebrali twórcy "Czasu honoru"- serialu emitowanego od 7 września 2008 roku w TVP2.
Statuetka w kategorii aktorka powędrowała do Kamilli Baar, znanej z serialu "Na dobre i na złe", czy filmu Juliusza Machulskiego "Vinci". - Jestem bardzo zaskoczona - spełniliście moje marzenia - dziękowała fanom aktorka.
Najlepszym aktorem uznano Marka Bukowskiego zeszłorocznego zdobywcy Telekamery. - Nie ukrywam, że jestem w szoku, druga nagroda z rzędu, tego się nie spodziewałem - powiedział aktor znany z serialu "Na dobre i na złe".
Jako najlepszy juror z Telekamerą wyszła Agnieszka Chylińska. - I to jest bardzo dobry wybór - komentowała piosenkarka. - Kiedy sześć lat temu podjęłam się tej roli, w moim środowisku zawrzało. A jednak okazało się, że była to dobra decyzja - dodała jurorka w programie TVN "Mam talent!".

Aktorzy
Aktorzy Karolina Gorczyca i Kuba Wesołowski oraz producent Michał Kwieciński odebrali nagrodę w kategorii "serial" dla serialu telewizyjnego "Czas honoru"/PAP/Leszek Szymański

Najlepsze programy
Programem, który dostarczał widzom najwięcej rozrywki okazał się "The Voice of Poland" emitowany w TVP2.
Telekamery trafiły też do stacji tematycznych: HBO za serial "Bez tajemnic" z Jerzym Radziwiłowiczem w roli głównej; TVN Style za "Wiem co jem, co kupuję" Katarzyny Bosackiej; kanału ID za program "Stalking - zła miłość", który poprowadzi aktorka Dominika Ostałowska. Inni nagrodzeni w tej kategorii to kanał sportowy Polsat Sport, kanał dziecięcy "MiniMini+", tv Puls.
Widzowie wybrali również swój ulubiony serial paradokumentalny. Statuetkę w tej kategorii przyznano serialowi "W 11" emitowanemu w TVN.
Telekamery "Tele Tygodnia" to jeden z najstarszych plebiscytów, w którym widzowie głosują na swoje ulubione gwiazdy oraz programy telewizyjne. W tym roku odbyła się 17. edycja tego plebiscytu. Gwiazdy i programy nominowane były w 10 kategoriach. Widzowie głosowali na swoich faworytów wysyłając SMS.
pp/PAP

Zobacz także

Zobacz także