Narkotykowy szlak z Ameryki Południowej. Dilerzy zostali zatrzymani
Policjanci zatrzymali 7 mężczyzn, którzy zajmowali się przemytem narkotyków z Ameryki Południowej do Polski. Przestępcy wykorzystywali metodę na połyk. Jeden z członków gangu podczas zatrzymania miał w żołądku około 160 gram kokainy.
2015-02-13, 13:13
Posłuchaj
- Funkcjonariusze z Wydziału Narkotykowego Zarządu w Kielcach CBŚP od dłuższego czasu rozpracowywali tę grupę. Ustalili, że przemyca do Polski bardzo wysokiej jakości kokainę, a następnie zajmuje się jej dystrybucją na terenie całego kraju- powiedziała rzeczniczka CBŚP Katarzyna Balcer.
Podczas przeszukań miejsc zamieszkania zatrzymanych, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 430 gram mefedronu, 400 gram amfetaminy, 330 gram marihuany, a także wagę elektroniczną, kamizelkę kuloodporną oraz skradziony telefon komórkowy.
Trzech członków zostało już aresztowanych. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności. Wobec reszty grupy zastosowano dozory policyjne, a także wprowadzono zakaz opuszczenia kraju.
Sprawę nadzorują śledczy z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Policja zaznacza jednak, że w sprawie pojawiło się wiele innych wątków i może dojść do kolejnych zatrzymań.
REKLAMA
IAR, PAP, policja.pl, mw
REKLAMA
REKLAMA