Negocjacje z Iranem: jest wola porozumienia, rzecz w detalach

Przedłużają się negocjacje z Iranem w sprawie ograniczenia przez ten kraj programu atomowego. - Powstały trzy obozy, każdy z nich prezentuje inne stanowisko, zatem komunikat mówiący o tym, że rozmowy idą dobrze, nie jest do końca prawdziwy - ocenił Andrzej Talaga.

2015-04-01, 21:18

Negocjacje z Iranem: jest wola porozumienia, rzecz w detalach

Posłuchaj

Andrzej Talaga o negocjacjach z Iranem (Więcej świata/Jedynka)
+
Dodaj do playlisty

Gość audycji "Więcej świata" przyznał, że czas na negocjacje został tak naprawdę wyznaczony do końca czerwca, więc przedłużające się rozmowy w sprawie deklaracji politycznej nie prowadzą jeszcze do fiaska negocjacji. Zaznaczył jednak, że strony muszą mieć jeszcze czas na wypracowanie kwestii technicznych i administracyjnych.

- Wydaje się, że Iran chce poddać kontroli swoje instalacje nuklearne i tym razem Rosja tak bardzo go nie wspiera przeciwko Zachodowi, lecz raczej pełni rolę mediatora - zauważył Talaga. Spór jest tak naprawdę o detale, które w tym przypadku są najważniejsze: na przykład Iran domaga się natychmiastowego zniesienia sankcji, które dobijają jego gospodarkę. Na to jednak nie zgadza się Zachód, który chce się najpierw przekonać, jak Iran będzie wypełniać swoje zobowiązania.

Pełna analiza sytuacji politycznej, w jakiej znalazł się Iran - w nagraniu z audycji "Więcej świata".

***

Tytuł audycji: Więcej świata

REKLAMA

Prowadził: Grzegorz Ślubowski

Gość: Andrzej Talaga (publicysta)

Data emisji: 1.04.2015

Godzina emisji: 18.15

REKLAMA

''

mj

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej