X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Norwegia: rząd chce by dzieci mogły zmieniać płeć. "To historyczna decyzja"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2015 20:20
Władze w Oslo zaproponowały, by dzieciom już w wieku 7 lat wolno było, przy wsparciu rodziców, zmienić płeć prawną. Według ministra zdrowia Benta Hoie, obecne przepisy w tym zakresie "nie zmieniły się od prawie 60 lat" i są dziś nie do przyjęcia.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Rząd proponuje też, by osoby w wieku 16 lat mogły decydować, czy są płci męskiej, czy żeńskiej. Decyzję podejmowałyby według własnego uznania, a nie na podstawie diagnozy medycznej. Prawna zmiana płci mogłaby zostać cofnięta, gdyby ktoś, kto się na nią zdecydował, doszedł później do wniosku, że popełnił błąd.

- To jest historyczna propozycja, o zmianie płci nie będzie już decydować służba zdrowia, lecz osoby indywidualne - powiedział Hoie.

Rządowy plan będzie teraz przedmiotem debaty ekspertów, zanim ewentualne projekty ustaw trafią do parlamentu.

Proponuje się, by rodzice dzieci w wieku od 7 do 16 lat mogli występować z wnioskami o prawną zmianę płci, z wszelkimi konsekwencjami - od numeru ubezpieczenia społecznego po dane w paszporcie. Każdy, kto ukończył 16 lat, mógłby złożyć taki wniosek samodzielnie. Natomiast fizyczna, operacyjna zmiana płci jest w Norwegii dozwolona u osób, które ukończyły 18 lat.

Amnesty International szacuje, że w Europie jest ok. 1,5 miliona osób transpłciowych, tzn. takich, które utożsamiają się z inną płcią niż ta, do której zaklasyfikowano ich po urodzeniu.

PAP/iz

Zobacz więcej na temat: dzieci gender Norwegia
Komentarze3
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
Oberek2015-06-26 11:02 Zgłoś
Dziś ludzie są niedouczeni, poziom edukacji dopasowuje się do oczekiwań korporacji - człowiek ma wydajnie pracować a nie wiedzieć cokolwiek. Zatem wraz z ogłupieniem człowieka rządy dają mu się prawo decydowania o sprawach przekraczających jego kompetencje. Skoro piwo można kupować dopiero po ukończeniu 18 lat a płeć można sobie wybrać 2 lata wcześniej, to oznacza, że ludzkość dryfuje ku gigantycznej Niagarze. Ratuj się, kto może, za moment będzie pozamiatane!
longin492015-06-26 09:11 Zgłoś
To jest to po prostu urąganie człowieczeństwu. Dziś chłopiec, jutro ono, a póżniej...co jeszcze wygodne obojnactwo? Wieża Babel czyli załamanie społeczństwa zsekularyzowanego.
longin492015-06-26 07:12 Zgłoś
Ustawa polska o "In vitro" zaogniła tylko polaryzację. To było najcięższe uderzenie w jedność Polaków. Dlaczego? PO zadbać chce o partykularny interes kosztem nas. Pani Premier! Pogrążyła się Pani jako Premier Polski, a płynie Pani jako przewodnicząca partykularnej partii gotowa sprzedać za swoje nawet jedność Polski. My nie dopuścimy aby było tak jak w Danii patrz : „Norwegia: rząd chce by dzieci mogły zmieniać płeć. "To historyczna decyzja"”.