more_horiz
Wiadomości

Syn Andrzeja Leppera na listach wyborczych PO? Jest rekomendacja

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2015 21:57
Koszalińska PO zarekomendowała Tomasza Leppera na listę wyborczą tej partii do Sejmu - dowiedziało się Radio Szczecin.
Audio
  • Przewodniczący PO w Koszalinie Tomasz Sobieraj o rekomendacji dla Tomasza Leppera/IAR
Syn Andrzeja Leppera na listach wyborczych PO? Jest rekomendacja
Foto: PAP/Jacek Turczyk

To dobry rolnik, który zrobił świetny wynik w wyborach samorządowych - tak według Radia Szczecin, poparcie dla Tomasza Leppera uzasadniają politycy PO.

Syn tragicznie zmarłego lidera Samoobrony jesienią bezskutecznie kandydował do sejmiku z ramienia SLD. Zdobył prawie cztery tysiące głosów, co dało mu czwarty wynik spośród wszystkich kandydatów Sojuszu w województwie. Mandatu jednak nie uzyskał.

Wśród potencjalnych kandydatów jest też poseł Platformy Obywatelskiej Stanisław Gawłowski, były minister środowiska , który w związku z aferą podsłuchową złożył dymisję.

- Rekomendacji udzielił mu Zarząd Platformy Powiatu Koszalińskiego - powiedział przewodniczący partii w Koszalinie, Tomasz Sobieraj. Stanisław Gawłowski otrzymał rekomendacje od wszystkich kół ze wskazaniem pierwszego miejsca na liście.

Oprócz tego na liście jest jeszcze 10 innych nazwisk. Tomasz Sobieraj zwrócił jednak uwagę, że nie wszyscy znajdą sie na ostatecznej liście. - W ostatecznym finale jej kształt musi uwzględniać wszystkie powiaty, które wchodzą w skład naszego okręgu wyborczego - wyjaśnił Sobieraj .

Innym kandydatem z rekomendacją jest szef służby więziennej Krzysztof Olkowicz. Jego nazwisko stało się głośne, gdy wystąpił do sądu penitencjarnego o przerwę w wykonaniu kary dla niepełnosprawnego, który trafił do więzienia za kradzieże. Zapłacił też grzywnę za chorego na schizofrenię, ubezwłasnowolnionego mężczyznę, który ukradł batonik za 99 groszy.

O kształcie listy wyborczej zdecyduje w przyszłym tygodniu Zarząd Regionu Platformy Obywatelskiej. Ostateczna decyzja będzie należeć do władz krajowych partii.

IAR/Radio Szczecin/iz

Zobacz także

Zobacz także