more_horiz
Wiadomości

Niemcy: obawy o kondycję Deutsche Banku. Rząd dofinansuje korporację ?

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2016 14:40
W Niemczech rosną obawy o kondycję największego banku w tym kraju - Deutsche Banku. Media informują, że rząd Niemiec analizuje możliwość udzielenia bankowi wsparcia, także finansowego.
Audio
  • "Die Zeit" donosi, że trwają prace nad planem ratunkowym. Relacja Wojciecha Szymańskiego (IAR)
Stoisko Deutsche Banku podczas niedawnych targów w Sibos w Szwajcarii
Stoisko Deutsche Banku podczas niedawnych targów w Sibos w SzwajcariiFoto: PAP/EPA/SALVATORE DI NOLFI

Ministerstwo Finansów jednak dementuje te doniesienia. Tygodnik "Die Zeit" poinformował, że trwają pracę nad planem ratunkowym, który miałaby zostać wdrożony, gdyby bankowi zabrakło środków na zapłacenie kar, jakie grożą mu z powodu licznych prawnych sporów.

Chodzi między innymi o o zatarg z amerykańskim resortem sprawiedliwości, który domaga się od Deutsche Banku 14 miliardów dolarów. Plan do którego dotarł "Die Zeit" zakłada, że w najgorszym wypadku bank wzmocniono by publicznymi pieniędzmi. Tygodnik zaznacza, że jak dotąd chodzi jedynie o symulacje, a rząd wychodzi z założenia, że bank poradzi sobie bez pomocy.

Niemieckie ministerstwo finansów dopytywane o sprawę przez agencję Reutera zdementowało istnienie jakichkolwiek planów ratunkowych. Także władze banku zapewniają, że nie ma mowy o publicznej pomocy. Zamieszanie wokół Deutsche Banku odbija się negatywnie na kursie jego akcji. Od początku roku ich wartość spadła o połowę. 

IAR/dcz

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem