Nowy prezydent USA zapowiada zmianę strategii wojskowej w Syrii

Donald Trump zapowiedział zmianę strategii wojskowej Stanów Zjednoczonych w Syrii. W wywiadzie dla dziennika Wall Street Journal prezydent elekt powiedział, że odbędzie wkrótce rozmowę z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

2016-11-12, 06:38

Nowy prezydent USA zapowiada zmianę strategii wojskowej w Syrii
Donald Trump podczas zwycięskiego wieczoru wyborczego. Foto: PAP/EPA/SHAWN THEW

Posłuchaj

Donald Trump nie przedstawił szczegółów nowej strategii w Syrii. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Donald Trump nie przedstawił szczegółów nowej strategii USA w Syrii. Zasugerował jednak możliwość odejścia od polityki wspierania umiarkowanej syryjskiej opozycji. - Wspieramy rebeliantów walczących z Syrią a nie mamy pojęcia kim są ci ludzie - przekonywał.

Powiązany Artykuł

trumpprotest1200.jpg
Fala protestów w USA. Część Amerykanów nie może pogodzić się z wyborem Trumpa

Prezydent elekt dał do zrozumienia, że jego priorytetem będzie walka z Państwem Islamskim a niekoniecznie odsunięcie od władzy prezydenta Baszara Asada. Donald Trump tłumaczył, że atakowanie wojsk Asada kończy się walką z Rosja i Syrią.

Miliarder powiedział, że otrzymał "piękny" list od prezydenta Władimira Putina i że niedługo dojdzie między nimi do rozmowy telefonicznej. Donald Trump poinformował, że odezwała się do niego większość światowych przywódców ale nie rozmawiał jeszcze z prezydentem Chin.

REKLAMA

(Film - Nowicjusz? Trump w politykę angażował się od lat. Źródło: TVP INFO) 

"

Wspieramy rebeliantów walczących z Syrią a nie mamy pojęcia kim są ci ludzie   

Donald Trump



Amerykański prezydent elekt zapowiedział, że podejmie próbę rozwiązania konfliktu Izraelsko-palestyńskiego, który nazwał nie kończącą się wojną. - Zamierzam osiągnąć porozumienie, które wydaje się niemożliwe - oświadczył Donald Trump. 

dcz

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej