more_horiz
Wiadomości

Francja: trwa strajk pracowników wieży Eiffla. Domagają się wyższych płac

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2016 17:05
Drugi dzień jest nieczynna Wieża Eiffla w Paryżu. To wynik strajku pracowników obsługujących ten popularny obiekt.
Audio
  • Związkowcy zdecydowali się na przedłużenie akcji protestacyjnej. Relacja Marka Brzezińskiego (IAR)
Wieża Eifflea
Wieża Eiffle'aFoto: Thomas Kelley/StockSnap.io/CC0

Związkowcy zdecydowali się na przedłużenie akcji protestacyjnej. Domagają się poprawy warunków pracy, a także większej przejrzystości co do strategii i planów dotyczących przyszłości ich przedsiębiorstwa, które zatrudnia około trzystu osób. Wiele z nich obawia się, że dyrekcja planuje zwolnienia i likwidację etatów. Wczorajsze rozmowy z zarządem nie przyniosły zadowalających wyników.

Związki zawodowe podkreślają, że jeśli nie uda się znaleźć wyjścia z tej sytuacji, akcja protestacyjna może potrwać dłużej. W wydanym oświadczeniu dyrekcja ubolewa, że turyści stali się zakładnikami sporu do jakiego doszło w firmie. Nawet teraz, gdy sezon nie jest w pełni, Wieżę Eiffela odwiedza sześć tysięcy osób dziennie, a w ciągu roku - sześć milionów osób.

Dzisiaj wieczorem, co zapowiedziała mer Paryża Anne Hidalgo, ten najpopularniejszy obiekt turystyczny we Francji stanie w ciemnościach. Oświetlenie zgaśnie na znak solidarności z tragedią mieszkańców miasta Aleppo, w Syrii. 

dcz

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem