Papież Franciszek życzył Polakom pokoju i radości

- W tym bożonarodzeniowym czasie dziękuję wszystkim za życzenia i za modlitwy w intencji mojej i mego posługiwania, i proszę Boga, aby tajemnica narodzenia Jego Syna pośród nas była dla was źródłem pokoju, radości i wszelkiej łaski, jakiej potrzebujecie - powiedział Franciszek do wiernych z Polski obecnych w Auli Pawła VI.

2016-12-28, 12:46

Papież Franciszek życzył Polakom pokoju i radości
Papież Franciszek . Foto: PAP/EPA/GIORGIO ONORATI

- Jego błogosławieństwo niech stale towarzyszy wam, waszym rodzinom i wspólnotom! – dodał papież podczas audiencji generalnej w Watykanie.

Zgodnie z tradycją audiencji, na przełomie roku na jej zakończenie wystąpili artyści z rzymskiego Golden Circus Liany Orfei. Zaprezentowali Franciszkowi umiejętności żonglowania, akrobacji, tańca na głowie oraz popisy prestidigitatorskie. W trakcie jednego z nich papież mógł asystować; trzymał za brzeg serwetkę na latającym stoliku, by sprawdzić, że nie ma pod nią żadnej ukrytej "sztuczki".

Para cyrkowców, która wystąpiła z papugami akrobatkami, posadziła jedną z nich papieżowi na ręce.

Franciszek, któremu bardzo podobał się występ i który oklaskiwał cyrkowców dziękując im, powiedział, że "piękno zbliża do Boga".

REKLAMA

iz

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej