X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Juncker: Francuzi wydają zbyt dużo i przeznaczają pieniądze na niewłaściwe cele

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 20:11
Szef Komisji Europejskiej zaapelował do francuskiego prezydenta-elekta, by po objęciu władzy ograniczył wydatki publiczne w tym kraju. Jean-Claude Juncker ocenił, że utrzymanie wydatków na obecnym poziomie nie jest możliwe na dłuższą metę.
Jean-Claude Juncker
Jean-Claude JunckerFoto: FLICKR/EPP/CC BY 2.0

- We Francji stykamy się ze szczególnym problemem: Francuzi wydają zbyt dużo i przeznaczają pieniądze na niewłaściwe cele - mówił szef Komisji Europejskiej podczas konferencji prasowej w Berlinie. Wyjaśnił, że od 53 do 57 procent francuskiego PKB idzie na wydatki publiczne. - Biorąc pod uwagę stosunkowo wysoki poziom długu, to nie może dłużej trwać - powiedział Jean-Claude Juncker. 

Przekroczony limit deficytu

Przewodniczący KE zaznaczył, że nowy prezydent Francji nie może liczyć w tej kwestii na wyrozumiałość partnerów europejskich. Wyraził jednak nadzieję, że Francuzi zdecydują się na rozpoczęcie niezbędnych reform.

Wypowiedź szefa Komisji Europejskiej poprzedza spodziewane w najbliższych dniach ogłoszenie wiosennych prognoz gospodarczych dla krajów UE, a po niej ogłoszenie zaleceń. Francja boryka się z problemem przekraczania dopuszczanej przez wspólnotę wysokości deficytu budżetowego.

Zmniejszyć wydatki

W programie gospodarczym, z którym szedł do wyborów, Emmanuel Macron zapisał cel zmniejszenia wydatków publicznych o 60 miliardów euro w ciągu pięciu lat. Chce go osiągnąć między innymi dzięki likwidacji 120 000 miejsc pracy w służbie cywilnej.

Jednocześnie wezwał Europę do reform. Wśród nich jest propozycja powołania ministra finansów strefy euro. Do tego pomysłu przewodniczący Komisji Europejskiej odnosi się z rezerwą i ostrzega, że będzie on trudny do zrealizowania.

Wybrany wczoraj na prezydenta Francji Emmanuel Macron pełnił w przeszłości funkcję ministra gospodarki. 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

KE zaprzecza jakoby Juncker nosił się z zamiarem rezygnacji

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 13:33
- Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker nie ma zamiaru rezygnować ze stanowiska - oświadczył w poniedziałek w Brukseli rzecznik KE Alexander Winterstein. Informacje na temat możliwej rezygnacji swojego szefa w marcu nazwał "plotkami".
rozwiń zwiń