X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Policja zatrzymała na drogach w długi weekend ponad półtora tysiąca nietrzeźwych kierowców

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 12:31
W ciągu pięciu dni długiego weekendu na drogach zginęło 30 osób, a 610 zostało rannych. Utonęło w tym czasie 13 osób.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Policja podsumowała swoją pracę w okresie pięciu dni długiego weekendu - od piątku do wtorku. W tym czasie doszło do 467 wypadków, w których życie straciło 30 osób, a 610 zostało rannych. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku liczba wypadków zmniejszyła się o 25. Mniej było także ofiar śmiertelnych oraz osób, które zostały ranne (odpowiednio o 15 i 64 osoby).

W czasie długiego weekendu policjanci zatrzymali aż 1540 nietrzeźwych kierowców. To wprawdzie o 330 mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, ale liczba ta wciąż budzi przerażenie. "Urlop nie zwalnia z przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Zwykły zdrowy rozsądek jest w stanie ocalić od tragedii kierowców, pasażerów i innych użytkowników dróg" - przypominają policjanci.

W kąpieliskach w długi weekend utonęło 13 osób. Policja przypomina, że podstawowe przyczyny utonięć pozostają niezmienne od lat, a są nimi: brawura, brak umiejętności, alkohol i ignorowanie zakazów kąpieli w określonych miejscach.

mat

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak