more_horiz
Wiadomości

Kawałek samolotu spadł przed centrum handlowym

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2010 08:07
Fragment samolotu spadł na ziemię w pobliżu Miami na Florydzie.

Panel o długości pięciu metrów oderwał się od samolotu i wylądował w piątek rano przed podmiejskim kompleksem handlowym w Doral, blisko Miami (stan Floryda, południowy-wschód USA); nikt nie ucierpiał - poinformowały lokalne władze.

Kawałek samolotu linii Atlas Air odpadł, gdy maszyna podchodziła już do lądowania - stwierdziła Federalna Administracja Lotnicza (FAA).

Atlas Air specjalizuje się w przewozie towarów. Samolot leciał z Santiago (Chile); agencje nie podają gdzie wylądowała zdekompletowana maszyna.

Nikt nie został ranny, obyło się bez zniszczeń, a samolot wylądował bezpiecznie.

FAA prowadzi w tej sprawie dochodzenie. Atlas Air w specjalnym oświadczeniu potwierdziła incydent. Spólka wyraziła też radość, że nikt nie ucierpiał. Linie zapewniły, ze traktują sprawę bardzo poważnie, przeprowadzą szczegółowe dochodzenie i będą współpracować z właściwymi instytucjami przy wyjaśnieniu incydentu. 

ak,PAP,atlasair.com

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem