more_horiz
Wiadomości

Marsz Życia w Lublinie. "Nie będziemy iść zaułkami"

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2010 17:40
Ulicami Lublina przeszedł dziś "Marsz Życia". Wzięły w nim udział setki młodych ludzi z Lubelszczyzny. Młodzi przyjechali, by przypomnieć o wartości życia.
Audio

Lubelskie Obchody jubileuszowego Światowego Dnia Młodzieży rozpoczęły się w piątek nabożeństwem Drogi Krzyżowej na Majdanku. Dziś w czasie marszu na dziecińcu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, przy pomniku Jana Pawła II młodzież przywitał arcybiskup Józef Życiński. Hierarcha podkreślił, że marsz nie idzie zaułkami, ale głównymi arteriami miasta i przypomina o przesłaniu papieża-Polaka. Obchody zakończyła uroczysta Msza święta w Archikatedrze.

Marsz odbył się w Niedzielę Palmową, gdy obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży. W dniu tym raz na dwa-trzy lata odbywają się światowe spotkania młodych katolików, zapoczątkowane z inicjatywy Jana Pawła II w 1985.

W pozostałych latach Niedzielę Palmową organizowany jest Światowy Dzień Młodzieży w każdej diecezji, gdzie młodzież spotyka się ze swoimi biskupami.

Zobacz fotoreportaż

rk,Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Zobacz także

Zobacz także