more_horiz
Wiadomości

Podziały w Kopenhadze: zawieszono negocjacje

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2009 16:43
W Kopenhadze, gdzie trwa szczyt klimatyczny ONZ wyszły na jaw poważne różnice zdań między tak zwanymi krajami rozwijającymi się. To, zdaniem obserwatorów, jeszcze utrudni i tak już skomplikowane negocjacje.

Państwa wyspiarskie oraz blok afrykański zażądały stworzenia jednolitego, rygorystycznego dokumentu, który miałby zastąpić wygasający za dwa lata Protokół z Kioto. Zdaniem autorów projektu limity dotyczące ograniczeń emisji dwutlenku węgla powinny być bardzo wysokie.

Bogatsze kraje rozwijające się, na przykład Chiny sprzeciwiają się takim projektom. Uważają bowiem, że zbyt duże redukcje emisji zagrażają ich wzrostowi gospodarczemu.

Sprawa była tak poważna, że na żądanie negocjatorów z Tuvalu zawieszono rozmowy. Do tej pory blok krajów rozwijających się przemawiał jednym głosem; teraz jednak okazało się, że i w tej grupie państw istnieją poważne różnice interesów.

Obserwatorzy sugerują, że twarde stanowisko małych krajów wyspiarskich jest zrozumiałe - są one zagrożone zalaniem i jakikolwiek wzrost temperatur i poziomu oceanów stanowi dla nich poważne niebezpieczeństwo.

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem