X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Odbudowa światowego dziedzictwa. Warszawa daje przykład, jak przeprowadzić rekonstrukcję

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 20:41
Przyjęcie Rekomendacji Warszawskiej zakończyło międzynarodową konferencję poświęconą odbudowie światowego dziedzictwa ("The challenges of World Heritage recovery. International conference on reconstruction"). W dwudniowej debacie na Zamku Królewskim w Warszawie wzięli udział przedstawiciele wszystkich regionów UNESCO.
Audio
Magdalena Gawin
Magdalena GawinFoto: PAP/Leszek Szymański

Wiceminister kultury, Generalny Konserwator Zabytków Magdalena Gawin wyjaśniała, że dokument ma wyznaczać standardy odbudowy zabytkowych, zniszczonych miast. Jak dodała w uznanych za światowe dziedzictwo miastach takich jak Aleppo, czy Palmira, zabytkowe obiekty zostały zbombardowane.

Gawin podkreśliła, że ta rekomendacja pokazuje na przykładzie Warszawy wzorcową rekonstrukcję konserwatorską. - Chodziło o to, żeby pewne reguły i zasady, które były zastosowane przy rekonstrukcji obiektów warszawskich zastosować gdzieś indziej - wyjaśniła.

Wiceminister powiedziała, że według Rekomendacji Warszawskiej rekonstrukcja musi być niezwykle precyzyjna i kompleksowa. Dodała, że przede wszystkim dokument mówi o tym, że odbudowa dziedzictwa narodowego jest długim procesem, który muszą poprzedzić szczegółowe badania na podstawie planów, rycin i fotografii z zaangażowaniem konserwatorów, historyków sztuki, architektów, a także lokalnej społeczności. 

Uczestnicy konferencji wysłuchali ponad 20 referatów ze strony przedstawicieli wszystkich regionów UNESCO, między innymi: z Syrii, Iraku, Mali, Japonii, Indii, Włoch, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Stanów Zjednoczonych. 

Patronem medialnym konferencji było Polskie Radio 24.

fc

Zobacz więcej na temat: POLSKA Magdalena Gawin KULTURA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister kultury: państwo polskie od lat przywiązuje wagę do europejskiego dziedzictwa

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 17:41
- Państwo polskie od lat przywiązuje dużą wagę do europejskiego dziedzictwa - powiedział we wtorek wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński. Dzięki szacunkowi dla dziedzictwa istniejemy jako wspólnota i jako państwo - dodał.
rozwiń zwiń