more_horiz
Wiadomości

Burmistrz Jersey City ws. Pomnika Katyńskiego: zaimponowała mi jedność Polaków

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2018 06:28
Burmistrz Jersey City Steven Fulop powiedział, że podczas konfliktu związanego z Pomnikiem Katyńskim wzrósł jego szacunek dla jedności Polaków. W wywiadzie dla Polskiego Radia wyraził przekonanie, że po odpowiednim zagospodarowaniu terenu pomnik będzie lepiej honorował ofiary tragedii.
Audio
  • Burmistrz Jersey City ws. Pomnika Katyńskiego. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
Pomnik Katyński w Jersey City
Pomnik Katyński w Jersey CityFoto: CAVORT/shutterstock

Steven Fulop powiedział, że sprawa Pomnika Katyńskiego była dla niego pożyteczną lekcją. Przyznał, że reakcja Polaków była bardzo "mocna", ale uznał ją za właściwą. - Mam teraz więcej respektu dla zdolności Polaków do organizowania się oraz walki o to w co wierzą - przyznał burmistrz.

Przypomniał, że wraz z polskimi żołnierzami służył w Iraku i ma dla nich wielki szacunek. Podkreślił, że nie było jego intencją urażenie kogokolwiek. - To dla mnie lekcja historii, okazja do uhonorowania ofiar jakie ponieśli inni - dodał.

Zapytany, jakiej rady udzieliłby społeczności polskiej burmistrz odpowiedział, że warto czasem wstrzymać się z wyciąganiem wniosków.

- Jeśli miałbym mieć jakiekolwiek przesłanie do szeroko rozumianej społeczności, to powiedziałbym tak : zbierzcie najpierw wszystkie fakty zanim zaczniecie rozpowszechniać wiadomości, które mogą być nieprecyzyjne - podkreślił.

W sobotę w Jersey City pojawiła się informacja, że niedaleko pomnika znajduje się ściek. Burmistrz zapewnia, że najbliższa tego rodzaju instalacja jest trzy przecznice dalej, a wskazywana konstrukcja to część starej kolejki podziemnej i że odsłonięto ją by dokładnie było widać co się tam znajduje. Władze Jersey City poinformowały, że w poniedziałek główny inżynier miasta wyjaśni wszelkie wątpliwości podczas konferencji prasowej.

mr

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem