X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

MSWiA: wniosek o zawieszenie zarządu Fundacji Wolni Obywatele RP

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 16:12
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji złożyło do sądu wniosek w sprawie Fundacji Wolni Obywatele RP. MSWiA domaga się zawieszenia obecnego zarządu Fundacji oraz wyznaczenia zarządcy przymusowego. Powodem ma być naruszenie postanowień statutu Fundacji oraz nawoływanie do aktów naruszania prawa - informuje ministerstwo.
MSWiA wnioskuje o zawieszenie zarządu Fundacji Wolni Obywatele RP
MSWiA wnioskuje o zawieszenie zarządu Fundacji Wolni Obywatele RPFoto: PAP/Leszek Szymański

"W demokratycznym państwie prawa organ nadzorujący ma obowiązek kontroli przestrzegania prawa, a w razie podejrzenia jego naruszania skierowania sprawy do sądu. MSWiA zgodnie ze statutem jest organem nadzorującym fundację. Sąd ostatecznie rozstrzygnie, czy doszło do złamania prawa" - czytamy w komunikacie ministerstwa.

MSWiA w lipcu ubiegłego roku skierowała do Fundacji Wolni Obywatele RP pismo, w którym wezwała organizację do zaprzestania naruszania prawa i postanowień statutu. Fundacja miała 14 dni na usunięcie uchybień, jednak nie wywiązała się z tego zobowiązania mimo upływu kilku miesięcy.

W związku z tym ministerstwo złożyło do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa wniosek o zawieszenie obecnego zarządu Fundacji Wolni Obywatele RP i wyznaczenie zarządcy przymusowego.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Tusk zrobił teraz więcej niż cała opozycja przez ostatnie miesiące"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 18:48
- Myślę, że tweet Donalda Tuska jest próbą mobilizowania opozycji do działania - powiedział w "Pulsie Trójki" Marcin Celiński ("Liberte"). Z kolei Agaton Koziński ("Polska The Times") widzi związek pomiędzy tweetem a załamaniem negocjacji koalicyjnych w Niemczech.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie będzie śledztwa ws. zatrzymań Obywateli RP

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 17:36
Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa ws. zatrzymania przez stołeczną policję 23. Obywateli RP przed ubiegłorocznym Marszem Niepodległości - ustaliła PAP. Materiał do prokuratury przesłał sąd, częściowo uwzględniając zażalenia tych osób i stwierdzając "nieprawidłowości przy zatrzymaniu".
rozwiń zwiń