more_horiz
Wiadomości

Tragedia w Tczewie. W pożarze kamienicy zginęło 2-letnie dziecko i 81-letni mężczyzna

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 09:43
2-letnie dziecko i 81-letni mężczyzna zginęli w efekcie pożaru, do którego doszło w nocy z wtorku na środę w kamienicy stojącej w centrum Tczewa. Pożar wybuchł na parterze i przeniósł się na wyższe kondygnacje budynku.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Bartosz Zakrzewski/shutterstock.com

Jak poinformował rzecznik prasowy tczewskiej straży pożarnej Mariusz Stawicki, strażacy otrzymali informację o pożarze w kamienicy przy ul. Podgórnej 2 tuż po godz. 3 w nocy.

Z budynku ewakuowano w sumie 25 osób. - Dwie z nich poddano reanimacji. Był to starszy mężczyzna, któremu nie udało się przywrócić funkcji życiowych oraz dziecko, które zostało przewiezione do szpitala. Niedługo później otrzymaliśmy informację, że dziecko również nie przeżyło – powiedział Stawicki.

Stawicki wyjaśnił, że pożar ugaszono i akcja strażaków została już zakończona. Brało w niej udział 11 zastępów straży. Rzecznik wyjaśnił, że ogień pojawił się na parterze dwupiętrowej kamienicy. Klatką schodową pożar przeniósł się na wyższe piętra i do znajdujących się tam mieszkań. - Inspektor nadzoru budowlanego wyłączył obiekt z użytkowania – powiedział Stawicki.

youtube

koz

Zobacz także

Zobacz także