X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pożary w magazynach ze śmieciami. "Przepisy tworzą przestrzeń do patologicznych zjawisk"

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 19:18
 – Przepisy dotyczące magazynowania odpadów w mojej opinii tworzą dużą przestrzeń do takich patologicznych, wręcz kryminogennych, zjawisk – mówił na antenie radiowej Trójki Dariusz Matlak, prezes Polskiej Izby Gospodarowania Odpadami.
Audio
  • Czy za pożarami składowisk śmieci stoi "mafia śmieciowa"? (Puls Trójki)
Pożar składowiska odpadów chemicznych we wsi Wszedzień k. Mogilna
Pożar składowiska odpadów chemicznych we wsi Wszedzień k. MogilnaFoto: PAP/Tytus Żmijewski

Prawie 70 pożarów wybuchło od początku roku w Polsce na składowiskach odpadów. Do tych największych doszło w ostatnich dniach.

– Pożary nie dzieją się na składowiskach odpadów, tylko na placach magazynowych. Różnica jest zasadnicza – składowiska odpadów działają w systemie monitorowania, są budowane w określonych reżimach technologicznych, które zapobiegają powstawaniu takich pożarów – mówił Dariusz Matlak.

– Niestety, ustawa o odpadach dopuszcza magazynowanie ich przez okres trzech lat. Zasadniczo chodzi o magazynowanie odpadów w celu ich przetworzenia (…) Niestety do przetworzenia nie dochodzi, tylko do podpaleń – zaznaczył. 

Czy można zatem mówić o "mafii śmieciowej". – Myślę, że to jest grupa cwaniaków, którzy wykorzystują pewne luki w przepisach – stwierdził prezes PIGO.

Więcej informacji i komentarzy na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce". 

Przedstawicielka HEAL Poland stwierdziła, że jej organizacja jest przerażona. – Jeżeli chodzi o samo zjawisko, to my, jako osoby, które pracują nad zagadnieniami zdrowia publicznego i środowiska, jesteśmy przerażeni tym, co się dzieje. Po pierwsze, nie wiadomo, co się znajduje w tych magazynach, na tych placach, w tych składowiskach – mówiła Weronika Michalak. – To są odpady, których opis bardzo często może nie odpowiadać stanowi faktycznemu, mogą być niebezpieczne, toksyczne – dodała.

Aktywistka mówiła, że temat dbania o środowisko jest marginalizowany. – Spotkamy się ze spychaniem tematów związanych z ekologią, dbaniem o środowisko od lat. Niestety tutaj mamy pokazane czarno na bałym, w jaki sposób możemy odczuwać konsekwencje tych zanidbań – podkreśliła. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech 
Goście: Weronika Michalak (Heal Polska), Dariusz Matlak (Prezes Polskiej Izby Gospodarki Odpadami)
Data emisji: 30.05.2018
Godzina emisji: 17.44

dcz/ml

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak