X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent w Brukseli: Europa potrzebuje różnych źródeł energii

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 14:39
Europa potrzebuje różnych źródeł energii - tak polski prezydent komentuje sprawę amerykańsko-niemieckiego sporu wokół kwestii energetycznych. Temat nieoczekiwanie pojawił się przed rozpoczynającym się wkrótce w Brukseli szczytem NATO. Wszystko za sprawą amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa, który oskarżył Niemcy, że te robią gazowe interesy z Rosją, zamiast przeznaczać pieniądze na obronę.
Audio
  • Andrzej Duda: potrzebujemy dywersyfikacji dostaw. To teraz jeden z najważniejszych celów Unii Europejskiej w sektorze energetycznym (IAR)
Prezydent Andrzej Duda odpowiada na pytania dziennikarzy
Prezydent Andrzej Duda odpowiada na pytania dziennikarzyFoto: PAP/Radek Pietruszka

Pytany o sprawę gazociągu Nord Stream polski prezydent Andrzej Duda nie odniósł się bezpośrednio do rosyjsko-niemieckiej współpracy. Mówił natomiast, że Europa musi mieć różne źródła energii. - Potrzebujemy dywersyfikacji dostaw. To teraz jeden z najważniejszych celów Unii Europejskiej w sektorze energetycznym - powiedział Andrzej Duda.

Amerykański prezydent Donald Trump zarzucił dzisiaj Niemcom, że ich były kanclerz Gerhard Schroeder jest we władzach spółki Gazprom, która odpowiada za dostawy gazu z Rosji do Niemiec. Trump mówił też, że Niemcy przeznaczają miliardy dolarów na zakup gazu z Moskwy, a równocześnie Stany Zjednoczone łożą ogromne sumy na zapewnienie Niemcom bezpieczeństwa w ramach NATO.

Polska w sprawach gazowych od wielu lat opowiada się na forum międzynarodowym za różnymi źródłami energii. W ubiegłym roku do Polski dotarła pierwsza dostawa gazu skroplonego ze Stanów Zjednoczonych. W ramach tzw. Inicjatywy Trójmorza Polska chce utworzyć połączenia gazowe z krajami południa Europy, przede wszystkim z Chorwacją.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spotkanie Polska-USA w sprawie Nord Stream 2. Losy dyrektywy gazowej zależą od Austrii

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 11:36
W czwartek przy okazji organizacji szczytu NATO w Brukseli ma dojść do spotkania ministra spraw zagranicznych Polski Jacka Czaputowicza i Francisa Fannona. Spotkanie zostało zorganizowane na prośbę strony amerykańskiej. Będzie dotyczyło projektu budowy gazociągu Nord Stream 2, nowelizacji unijnej dyrektywy gazowej i kwestii energetycznych  
rozwiń zwiń