X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Ostrołęka: pięć osób oskarżonych o handel ludźmi i czerpanie korzyści majątkowych z prostytucji

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 11:30
Akt oskarżenia pięciu osób o handel ludźmi i czerpanie korzyści majątkowych z nierządu skierowała do Sądu Okręgowego w Ostrołęce tamtejsza Prokuratura Okręgowa. Oskarżonym grozi od 3 do 5 lat więzienia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Zolnierek

- Poszkodowane są trzy osoby. Jedna w zakresie handlu ludźmi i dwie w zakresie czerpania korzyści z nierządu i uczynienia z tego przestępstwa stałego środa dochodu - poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbieta Edyta Łukasiewicz.

Decyzją Sądu Okręgowego w Ostrołęce trzy oskarżone osoby przebywają w areszcie, a wobec dwóch zastosowano dozór policyjny - poinformował wiceprezes Sądu Okręgowego w Ostrołęce Michał Pieńkowski.

Akt oskarżenia przeciwko pięciu mieszkańcom Ostrołęki i okolic trafił do sądu 6 lipca. Sprawcom zarzucono handel ludźmi, pozbawienie wolności połączone ze szczególnym udręczeniem, czerpanie korzyści z nierządu i uczynienie z tego stałego źródła dochodu, w tym czerpanie korzyści z nierządu osoby małoletniej, zmuszanie do prostytucji i doprowadzenie do wykonywania innych czynności seksualnych.

Łączna wartość korzyści majątkowych uzyskanych przez troje oskarżonych z popełnienia zarzucanych im przestępstw ma wynosić ponad 400 tys. zł. Jeden z oskarżonych miał działać w warunkach tzw. multirecydywy.

Akt oskarżenia był wynikiem śledztwa prowadzonego przez Centralne Biuro Śledcze Policji Zarząd w Radomiu Wydział w Ostrołęce pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce. 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak