more_horiz
Wiadomości

Minister zdrowia: stu lekarzy pojedzie na staż do Stanów Zjednoczonych

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 15:37
Stu polskich lekarzy wyjedzie na staż do Stanów Zjednoczonych. Pobyt w najlepszych jednostkach naukowych USA na 100-lecie Niepodległości sfinansuje resort zdrowia - powiedział minister Łukasz Szumowski. 
Audio
  • Łukasz Szumowski 100 lekarzy na 100-lecie Niepodległości wyjedzie na staż do USA (IAR)
Minister zdrowia Łukasz Szumowski
Minister zdrowia Łukasz SzumowskiFoto: Ministerstwo Zdrowia

3 - 6 miesięczne staże będą odbywać się między innymi w Narodowym Instytucie Zdrowia. - Dzięki temu polscy pacjenci zyskają dostęp do najnowszej wiedzy, najnowszych praktyk klinicznych. Będziemy czerpać z wiedzy amerykańskich kolegów i jednocześnie prowadzić wspólne prace badawcze - dodał minister Szumowski.

W ubiegłym tygodniu w Waszyngtonie minister zdrowia Łukasz Szumowski i jego amerykański odpowiednik, sekretarz departamentu zdrowia i opieki społecznej Alex Azar, podpisali porozumienie o współpracy USA i Polski w obszarze nauk biomedycznych. Staże polskich naukowców w USA mają rozpocząć się w przyszłym roku.

tjak

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem