X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Protest przed Sejmem. Policja zatrzymała dwie osoby

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 21:18
Dwie osoby zostały zatrzymane w związku z uszkodzeniem mienia, które polegało na pomalowaniu obiektów Sejmu - poinformował w środę kom. Sylwester Marczak, rzecznik Komendanta Stołecznego Policji.
Manifestacja przeciwników reformy sądownictwa pod hasłem Sejm jest nasz
Manifestacja przeciwników reformy sądownictwa pod hasłem "Sejm jest nasz"Foto: PAP/Leszek Szymański

Od środy rano przed Sejmem trwa demonstracja, której uczestnicy domagają się nowelizacji ustaw o sądach. Chcą, by zostały do niej wprowadzone poprawki, zgodne z zaleceniami Komisji Europejskiej. 

Organizatorami protestu są m.in. Obywatele RP, Ogólnopolski Strajk Kobiet i Komitet Obrony Demokracji. Manifestanci skandują hasła: "Sejm jest nasz!", "Żądamy natychmiastowej realizacji zaleceń Komisji Europejskiej", "Polityka precz od polskich sądów", "Wolne sądy". Uczestnicy pikiety mają flagi Polski i UE.

Przed południem manifestujący krzyczący manifestanci otoczyli przechodzącego marszałka seniora Kornela Morawieckiego i zablokowali mu drogę. Ostatecznie polityk wydostał się z kręgu protestujących w asyście policji.

Do manifestujących wychodzili posłowie opozycji: Joanna Schmidt, Joanna Scheuring-Wielgus, Michał Szczerba, Adam Szłapka i Bartosz Arłukowicz. Jak informuje TVP Info, politycy wprowadzali też protestujących do Sejmu, w charaterze swoich gości. TVP Info infomruje, że dwie osoby zostały przemycone na teren parlamentu w bagażniku samochodu Joanny Schmidt. "Samochody parlamentarzystów nie są sprawdzane przez Straż Marszałkowską" - przypomina stacja.

Podczas protestu kilkoro manifestantów przeskoczyło przez barierki odgradzające Sejm od ulicy. Od razu jednak zostali zatrzymani przez policjantów.

- Policjanci podjęli interwencje wobec osób, które przeskoczyły barierki. Dwie osoby zostały ujęte w związku z uszkodzeniem mienia, które polegało na pomalowaniu obiektów Sejmu. Pierwsza została ujęta przez Straż Marszałkowską, druga przez policjantów - informuje kom. Sylwester Marczak, rzecznik Komendanta Stołecznego Policji.

Jedna z demonstrujących osób, która wdarł się na teren Sejmu, farbą w sprayu napisał na ścianie hasło: "Czas na sąd".


Kolejny protest przed Sejmem zapowiedziano na czwartek, na godz. 9.

fc/TVP Info

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Schmidt: mamy do czynienia z kompletnym zawaleniem się parlamentaryzmu

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 19:13
- Z naszego punktu widzenia podjęliśmy decyzję bardzo przemyślaną i racjonalną. Inni politycy są w Nowoczesnej, ale się nie cieszą - mówiła w Polskim Radiu 24 posłanka Joanna Schmidt, współzałożycielka koła Liberalno-Społeczni. Skomentowała w ten sposób swoje odejście z partii Nowoczesna.
rozwiń zwiń