X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tatry: intensywne opady deszczu i podtopienia. Część szlaków jest zamknięta dla turystów

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2018 14:50
- W Tatrach z powodu intensywnych opadów deszczu sytuacja jest trudna, zarówno dla turystów, jak i taterników - mówi naczelnik TOPR Jan Krzysztof. Dodał, że doświadczeni taternicy muszą sami ocenić gdzie i kiedy mogą iść.
Część dróg dojazdowych do schronisk jest poważnie uszkodzona
Część dróg dojazdowych do schronisk jest poważnie uszkodzonaFoto: PAP/Grzegorz Momot

W czwartek z powodu intensywnych opadów deszczu i podtopień władze Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) zdecydowały o zamknięciu niektórych szlaków turystycznych. Naczelnik TOPR zastrzegł, że najbardziej aktualnych informacji o sytuacji w Tatrach udziela TPN, zwrócił także uwagę, że dopiero po ustaniu opadów będzie można ocenić stan górskiej infrastruktury. - Wiem, że część dróg dojazdowych do schronisk jest dość poważnie uszkodzonych. Gdy ustaną opady będzie można ustalić, czy będzie można je szybko udrożnić, czy też będzie to wymagało jakichś obejść specjalnych np. drogi na Halę Gąsienicową - mówił Jan Krzysztof.

Szef TOPR podkreślił też, że jeśli chodzi o doświadczonych taterników, to muszą oni sami ocenić gdzie i kiedy mogą wyjść w góry. Zwrócił uwagę, że obecna sytuacja może się też poprawić. - U nas jest tak, że dosyć szybko te wody spływają i dosyć szybko sytuacja się stabilizuje. I jeżeli nie nastąpią jakieś trwałe uszkodzenia, to tutaj nic się specjalnego nie dzieje - mówił.


Dodał, że szczegółowe informacje o ewentualnych trwałych uszkodzeniach, takich jak np. osuwiska, będą mogły być podane dopiero w najbliższych dniach.

Część szlaków zalana

Z najnowszego komunikatu Tatrzańskiego Parku Narodowego, który ukazał się o godz. 11.25, wynika, że obecna sytuacja w Tatrach jest niebezpieczna.
- W wyniku intensywnych opadów deszczu wiele górskich potoków zamieniło się w rwące rzeki. Miejscami woda wystąpiła z koryt, przez co szlaki zostały podtopione. Część z nich zmuszeni byliśmy zamknąć. Jest niebezpiecznie, odradzamy wyjść w góry! - głosi komunikat.

TPN podał też, że z powodu intensywnych opadów deszczu zamknięte są: szlak z Wodogrzmotów Mickiewicza do Doliny Pięciu Stawów Polskich; szlak wokół Morskiego Oka oraz na Rysy; mostek przy Wielkim Stawie w Dolinie Pięciu Stawów Polskich; odcinek Ścieżki nad Reglami z Polany Małołąckiej do Przysłopu Miętusiego; szlak przez Dolinę Małej Łąki na Przełęcz Kondracką; szlak z Kuźnic na Przełęcz między Kopami, Doliną Jaworzynki; szlak na Kasprowy Wierch z Kuźnic, przez Myślenickie Turnie; szlak z Murowańca do Czarnego Stawu; szlak z Brzezin do Murowańca; szlak z Murowańca na Rówień Waksmundzką; szlak z Rusinowej Polany na Polanę pod Wołoszynem; szlak z Wodogrzmotów Mickiewicza na Psią Trawkę.

TPN dodał też, że Jaskinia Mroźna została częściowo zalana i jest nieczynna do odwołania. Podobnie droga Oswalda Balzera z Zakopanego do Morskiego Oka przez Cyrhlę jest zamknięta na wysokości mostu na potoku Sucha Woda, ze względu na wysoki stan wód i zarwanie sporego fragmentu asfaltu. W związku z tym Dyrekcja TPN otworzyła dla ruchu wewnętrzną drogę z Zazadniej do Małego Cichego.

TPN apeluje też, by turyści nie podchodzili do potoków, gdyż jest to bardzo niebezpieczne.

ras

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak