X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Komisja Europejska monitoruje doniesienia o polskiej mafii śmieciowej

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 14:49
Komisja Europejska poinformowała, że monitoruje doniesienia o polskiej mafii śmieciowej. Zastrzegła, że to do władz unijnych krajów należy egzekwowanie prawa. 
Audio
  • Encrico Brivio: współpracujemy blisko z krajami, by rozwiązać wszelkie problemy infrastrukturalne, a także te dotyczące zdolności gospodarowania (IAR)
Urzędnicy KE pozostają na stanowisku, że polska ustawa o Sądzie Najwyższym jest niezgodna z prawem UE, ponieważ narusza zasadę niezależności sądownictwa, w tym zasadę nieusuwalności sędziów
Urzędnicy KE pozostają na stanowisku, że polska ustawa o Sądzie Najwyższym jest niezgodna z prawem UE, ponieważ narusza zasadę niezależności sądownictwa, w tym zasadę nieusuwalności sędziówFoto: Komisja Europejska

Rzecznik Komisji był pytany o komentarz na temat doniesień prasy o sprowadzaniu śmieci z Wielkiej Brytanii do Polski, gdzie są one podpalane, a mafia śmieciowa zarabia na tym miliony złotych. Enrico Brivio przyznał, że Komisja jest zaniepokojona tymi doniesieniami, ale dodał, że zagwarantowanie standardów spoczywa na władzach krajowych. Przypomniał też, że Komisja przedstawiła niedawno unijnym krajom propozycje dotyczące gospodarowania odpadami.

- Współpracujemy blisko z krajami, by rozwiązać wszelkie problemy infrastrukturalne, a także te dotyczące zdolności gospodarowania. Chcemy, żeby odbywało się to zgodnie z naszymi standardami środowiskowymi, dlatego będziemy nadal monitorować sytuację. Jeśli natomiast chodzi o domniemane nielegalne działania, to ściganiem powinny się zająć kraje członkowskie. To nie do nas należy - powiedział Enrico Brivio.

Rzecznik dodał, że problem pojawił się na początku roku, kiedy Chiny zakazały importu plastiku sprowadzanego w celach recyklingowych. Według brytyjskiej prasy, Polska stała się szóstym największym odbiorcą brytyjskich śmieci na świecie i drugim po Holandii w Unii Europejskiej. 

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak