X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Senat: będą nowe regulacje dotyczące karania senatorów

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 14:59
Będą nowe regulacje dotyczące karania senatorów. Izba wyższa parlamentu przyjęła zmiany w swoim regulaminie. Za głosowało 57 senatorów, przeciw 28, od głosu wstrzymało się dwóch. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Jakub Kamiński

Zmiany przewidują między innymi poszerzenie katalogu zachowań, za które marszałek Senatu będzie mógł ukarać senatorów obniżeniem uposażenia bądź diety lub utratą prawa do jej otrzymywania. Izba przyjęła poprawki o charakterze doprecyzowującym m. in. termin wejścia w życie niektórych przepisów regulaminu. 

Według PO, która chciała odrzucenia projektu, zmiany mogą prowadzić do ograniczenia ekspresji wypowiedzi senatorów. Natomiast PiS podkreśla, że zmiany to dostosowanie przepisów senackich do Regulaminu Sejmu. 

Zgodnie z projektem senator będzie musiał liczyć się z karami za "rażące" naruszenie porządku albo spokoju na terenie w zarządzie Kancelarii Sejmu lub Senatu. Kolejne przesłanki to "rażące" naruszanie przepisów odpowiednich regulaminów, uniemożliwianie prac Senatu lub jego organów oraz naruszenie swoim zachowaniu powagi Senatu na posiedzeniach izby lub jej organów. 

Zgodnie z regulaminem Senatu, marszałek może obniżyć uposażenie i dietę senatora maksymalnie o połowę na okres nie dłuższy niż 3 miesiące albo zarządzić utratę prawa senatora do diety parlamentarnej. Ukarany senator będzie mógł zaskarżyć decyzję marszałka do Prezydium Senatu.

koz

Zobacz więcej na temat: POLSKA Senat kary polityka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak