X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zamieszki po wyborach w Zimbabwe: świat apeluje o powstrzymanie przemocy

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 15:16
Świat apeluje o powstrzymanie przemocy w stolicy Zimbabwe. Wczoraj w starciach zwolenników opozycji z wojskiem w Harare zginęły trzy osoby. Protesty wybuchły po tym, jak komisja wyborcza ogłosiła zwycięstwo partii rządzącej w wyborach.
Audio
  • Zimbabwe: świat apeluje o powstrzymanie przemocy. Korespondencja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Zamieszki w Zimbabwe
Zamieszki w ZimbabweFoto: PAP/EPA/AARON UFUMELI

Po wczorajszych zamieszkach dzisiaj w Harare zamknięta jest większość sklepów i biur, a na ulicach porządku pilnuje wojsko. Siły bezpieczeństwa wezwały mieszkańców do spokoju. Atmosfera w stolicy jest napięta po tym, jak opozycja oskarżyła władze o fałszerstwa w wyborach.

Komisja wyborcza ogłosiła, że rządząca partia Zanu-PF zdobyła dwie trzecie miejsc w parlamencie i tym samym zapewniła sobie niezbędną do rządzenia większość. Opozycja uważa, że wyniki zostały sfałszowane. Wciąż jednak nie policzono głosów w wyborach prezydenckich i istnieje obawa, że gdy te zostaną podane, także może dojść do zamieszek.

"Trwaja rozmowy z opozycją"

Świat apeluje o spokój. Głos w tej sprawie zabrali m.in. sekretarz generalny ONZ, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania oraz międzynarodowi obserwatorzy, którzy przyjechali do Zimbabwe na wybory. “Potępiamy użycie zbyt dużej siły przez wojsko wobec nieuzbrojonych cywilów. Apelujemy do wszystkich stron o zachowanie umiaru” - mówił jeden z obserwatorów, były prezydent Ghany John Mahama. Rządząca partia Zanu-PF poinformowała, że trwają właśnie rozmowy z opozycją, by uspokoić sytuację w Harare.

Poniedziałkowe wybory były pierwszymi od 38 lat, kiedy na karcie do głosowania nie pojawił się dotychczasowy prezydent Robert Mugabe. 94-letni dzisiaj polityk, który rządził krajem od czasu uzyskania przez Zimbabwe niepodległości, został pokojowo odsunięty od władzy w ubiegłym roku.

tjak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybuch na stadionie podczas wystąpienia prezydenta Zimbabwe. Jedna osoba nie żyje, setki rannych

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2018 18:07
Podczas wystąpienia wyborczego prezydenta Zimbabwe Emmersona Mnangagwy doszło w sobotę do eksplozji, w której ucierpiało pięć osób; szef państwa, któremu nic się nie stało, został ewakuowany w bezpieczne miejsce - poinformował prezydencki rzecznik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tłumy osób biorą udział w historycznych wyborach w Zimbabwe

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 18:14
Mieszkańcy afrykańskiego kraju wybierają nowego prezydenta, a także parlament i lokalne władze. Po raz pierwszy od niemal 40 lat na listach do głosowania nie ma Roberta Mugabe, byłego przywódcy kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zimbabwe po wyborach. Co dalej?

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2018 10:00
W Zimbabwe odbyły się wybory prezydenckie i parlamentarne, pierwsze po odsunięciu od władzy dyktatora Roberta Mugabe. Czy historyczność tego wydarzenia pociągnie za sobą realne zmiany w państwie?
rozwiń zwiń