more_horiz
Wiadomości

Afera melioracyjna. Prokuratura Krajowa przesłuchała Joachima Brudzińskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 14:03
W szczecińskim oddziale Prokuratury Krajowej zakończyło się przesłuchanie szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego. Odbyło się ono na wniosek Romana Giertycha, który jest obrońcą posła PO Stanisława Gawłowskiego. 
Audio
  • Przesłuchanie Joachima Brudzińskiego przez Prokuraturę Krajową. Relacja reportera (IAR)
Joachim Brudziński
Joachim BrudzińskiFoto: PAP/Marcin Bielecki

Włodziemierz Łyczywek, drugi z obrońców posła Platformy mówił przed wejściem do prokuratury, że będzie pytał między innymi o przedsiębiorcę Krzysztofa B. Mężczyzna usłyszał zarzuty korupcji w Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych. 

Obrońcę Stanisława Gawłowskiego interesował list, który po aresztowaniu Krzysztofa B. cztery lata temu w jego sprawie otrzymali Joachim Brudziński i Czesław Hoc, ówczesny poseł PiS, obecnie eurodeputowany z ramienia tej partii. Włodziemierz Łyczywek mówił, że chce się dowiedzieć, co Joachim Brudziński zrobił w tej sprawie oraz kim byli sygnatariusze listu. Obrońca chciał się także dowiedzieć, kim są osoby wymienione z nazwiska w piśmie. 

Joachim Brudziński wszedł do prokuratury bocznym wejściem i nie rozmawiał z dziennikarzami. W szczecińskim oddziale Prokuratury Krajowej odpowiadał na pytania w związku ze śledztwem dotyczącym tzw. afery melioracyjnej, które dotyczy nieprawidłowości w Zachodniopomorskim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Stanisław Gawłowski usłyszał w tej sprawie zarzuty korupcyjne.

kad 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej: od miesięcy trwa niszczenie Stanisława Gawłowskiego

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 15:48
- Czekamy na wpłacenie kaucji przez rodzinę Stanisława Gawłowskiego i jego powrót do parlamentu - powiedział w czwartek lider PO Grzegorz Schetyna. Sąd Okręgowy w Szczecinie dopuścił w środę możliwość, by poseł PO opuścił areszt po wpłaceniu 500 tys. zł poręczenia majątkowego.
rozwiń zwiń