X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Białoruś: zatrzymano redaktor naczelną niezależnej agencji prasowej

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 16:04
Zatrzymana w Mińsku Iryna Leuszyna pracuje dla niezależnej białoruskiej agencji informacyjnej "BiełaPAN". Media informują, że w jej mieszkaniu widoczne są ślady przeszukania.
Audio
  • Białoruś: zatrzymano szefową niezależnej agencji prasowej. Relacja Włodzimierza Paca (IAR)
Siedziba portalu TUT.by w Mińsku
Siedziba portalu TUT.by w MińskuFoto: Włodzimierz Pac

Iryna Leuszyna jest kolejnym redaktorem zatrzymanym i przewiezionym na przesłuchanie do Komitetu Śledczego. Od wtorku na Białorusi przesłuchano już kilkunastu dziennikarzy, między innymi z największego na Białorusi portalu internetowego "TUT.by" i agencji prasowej "BiełaPAN". Prawdopodobnie siedmioro zostało zatrzymanych, przesłuchano między innymi Jurija Zissera, założyciela "TUT.by".

Chodzi o sprawę nielegalnego korzystania z płatnych serwisów państwowej agencji informacyjnej "Biełta" za pomocą cudzych haseł. Niezależni białoruscy komentatorzy są zdania, że jeśli nawet doszło do naruszenia prawa, to organa ścigania podjęły nieadekwatne działania wobec dziennikarzy. O ich uwolnienie zaapelowała między innymi Unia Europejska, Rada Europy i Reporterzy bez Granic. Tymczasem przedstawiciel Komitetu Śledczego oznajmił, że śledztwo jest prowadzone rzetelnie.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"To świadoma kampania uciszania Biełsatu". Reporterzy Bez Granic w obronie dziennikarzy Biełsatu, wzywają do reakcji

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 18:00
Organizacja Reporterzy Bez Granic (RSF) wezwała władze Białorusi do zaprzestania nasilających się ostatnio prześladowań niezależnych dziennikarzy. Przypomina, że od początku roku dziennikarzom – głównie z telewizji Biełsat – wymierzono już 48 kar grzywny. Liczba kar rośnie, co wskazuje na to, że mamy so czynienia z celową kampanią.
rozwiń zwiń