Dziś w całym kraju policja prowadzi kaskadowe kontrole prędkości
Od rana policja prowadzi kaskadowe kontrole prędkości na drogach w całym kraju. To element akcji „Bezpieczny sierpień 2018”, która będzie trwała do czwartku. Policja spodziewa się wzmożonego ruchu na drogach ze względu na jutrzejsze święto.
2018-08-14, 14:12
Posłuchaj
Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że kaskadowe pomiary prędkości będą prowadzone do godziny 22. Wyjaśnia, że dotyczą one szczególnie tych kierowców, którzy przyspieszają po minięciu kontroli drogowej z wideorejestratorem lub laserowym miernikiem prędkości. - Takie osoby mogą za 100, 200, 500 metrów czy kilometr spotkać patrol z takim samym, bądź lepszym nawet urządzeniem - uprzedza funkcjonariusz.
Podinspektor Radosław Kobryś powiedział, że kontrole na drogach będzie prowadziło 5 tysięcy policjantów. Podkreślił, że głównym celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.
Funkcjonariusze będą skupiali się też na upłynnianiu ruchu, kontroli przewozu pasażerów, badaniu trzeźwości kierowców i sprawdzaniu stanu technicznego pojazdów.
msze
REKLAMA
REKLAMA