X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kanada: premier Justin Trudeau będzie walczył o reelekcję w 2019 roku

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 19:47
Szef kanadyjskiego rządu ogłosił swoją decyzję oficjalnie w niedzielę wieczorem podczas spotkania partyjnego w Montrealu, w okręgu Papineau, który reprezentuje - podała agencja Canadian Press.
Premier Kanady Justin Trudeau
Premier Kanady Justin TrudeauFoto: Gints Ivuskans/shutterstock.com

W kolejnej kadencji Trudeau obiecał zająć się takimi kwestiami jak ochrona oceanów, podniesienie poziomu życia rdzennych mieszkańców i zmniejszenie przepaści między bogatymi a ubogimi obywatelami.

Premier powiedział po raz kolejny, że angażuje się na rzecz "polityki pozytywnej", którą skontrastował z polityką "strachu i podziałów", prowadzoną przez jego głównego rywala - przewodniczącego Konserwatywnej Partii Kanady Andrew Scheera. Dodał, że Konserwatyści nie odeszli od idei odrzuconych przez Kanadyjczyków w poprzednich wyborach z 2015 roku.

W sondażach wyścig między Liberałami a Konserwatystami jest wyrównany. Według ostatniej ankiety Nanos Research partia Trudeau z 35,8 procent poparcia ma tylko niecały 1 punkt procent przewagi nad Konserwatystami, którzy cieszą się poparciem 35,1 procent wyborców. Nowa Partia Demokratyczna może liczyć na 20,1 procent głosów

Popularniejszy niż partia

Sam Trudeau jest nieco bardziej popularny niż jego partia: na stanowisku premiera widzi go nadal 39,2 proc. Kanadyjczyków, podczas gdy Scheer jest preferowanym kandydatem dla 26,6 proc. ankietowanych obywateli.

Od wtorku Trudeau będzie przewodniczył trzydniowemu wyjazdowemu posiedzeniu rządu w Nanaimo na wyspie Vancouver w prowincji Kolumbia Brytyjska. Będzie to pierwsze posiedzenie gabinetu po lipcowej rekonstrukcji i przed rozpoczęciem prac w parlamencie po przerwie wakacyjnej.

Jak wynika z komunikatu kancelarii premiera, spotkanie poświęcone będzie wzrostowi gospodarczemu, tworzeniu miejsc pracy dla klasy średniej, dywersyfikacji handlu zagranicznego, eliminacji barier handlowych między prowincjami i terytoriami oraz bezpieczeństwu zewnętrznych granic państwa.

Trudeau po raz pierwszy został wybrany z okręgu Papineau w 2008 roku, a następnie w 2011 i w 2015 roku. Jest to tradycyjny przyczółek Liberałów; w ciągu ostatnich 50 lat przewagę odebrał im jedynie na dwa lata (2006-2008) Blok Quebecki.

W wyborach federalnych w październiku 2019 roku do obsadzenia będzie 338 mandatów w Izbie Gmin. W poprzednich wyborach w 2015 roku Liberałowie zdobyli 184 mandaty, odbierając władzę dowodzonym wówczas przez Stephena Harpera Konserwatystom, którzy obsadzili 99 stanowisk.

msze

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Kanada Justin Trudeau
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak