more_horiz
Wiadomości

Maturzyści, którzy nie zdali jednego przedmiotu obowiązkowego, mogą dziś poprawić pisemną część egzaminu

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 10:41
Absolwenci 68. Liceum Ogólnokształcącego imienia Tytusa Chałubińskiego w Warszawie o godzinie 9-tej przystąpili do matury poprawkowej z matematyki. W rozmowie z Polskim Radiem wyrazili nadzieję, że zdadzą poprawkowy egzamin, mimo że nie powiodło się im w maju.
Audio
  • Maturzyści poprawiają egzamin z matematyki (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Egzaminy odbędą się dziś i jutro. Przystąpić do nich może w całej Polsce nawet 36 tysięcy osób, które mają na koncie tylko jedną - pisemną bądź ustną - egzaminacyjną porażkę. Na dziś zaplanowano część pisemną i ustną, natomiast na jutro - tylko ustną. 
W maju egzamin dojrzałości zdawało przeszło 247 tysięcy absolwentów liceów i techników. Co piąty z nich nie poradził sobie z zadaniem.

Najwięcej problemów było z matematyką. Blisko 14 tysięcy ponowną szansę będzie miało dopiero w przyszłym roku, bo niepowodzeniem zakończyło podejście do więcej niż jednego egzaminu. Reszta może to zrobić dziś albo jutro. Pod warunkiem, że do 10 lipca uczniowie, którzy znaleźli się w takiej sytuacji, złożyli u dyrektora szkoły pisemne oświadczenie o ponownym przystąpieniu do egzaminu z danego przedmiotu.

msze

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem