more_horiz
Wiadomości

Prognoza pogody: szykują się słoneczne dni, deszcz tylko przelotnie

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 17:30
Na przeważającym obszarze kraju dominuje ciepła temperatura, w centrum nawet do 30 stopni C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Spodziewane są miejscowe opady deszczu, nieco chłodniejszą temperaturę odczują mieszkańcy północy kraju.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1006 hPa i będzie spadać. Z zachodu napłynie ciepłe powietrze polarne morskie.

W środę na północy kraju będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20–23 st. C miejscami na Pomorzu i Warmii do 26–28 st. C w centrum do 30 st. C na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, chłodniej na wybrzeżu: od 17 do 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy ze środy na czwartek na północy i zachodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami niewielkie opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju przeważnie zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko w centrum nad ranem miejscami wzrost zachmurzenia do dużego. Gdzieniegdzie, zwłaszcza na terenach podgórskich, mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 11 do 16 st. C, chłodniej lokalnie na Pomorzu - około 10 st. C. Wiatr na ogół słaby, tylko na wybrzeżu umiarkowany, porywisty, głównie z kierunków północnych i zachodnich.

W czwartek zachmurzenie na ogół umiarkowane i duże. Miejscami, głównie na wschodzie, południu i południowym zachodzie, słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 18-20 st. C na północy, w centrum i w kotlinach górskich do 25 st. C na Podkarpaciu, chłodniej lokalnie na wybrzeżu i zachodzie Wielkopolski: około 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i zachodnich.

W Warszawie w środę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 14 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni. W czwartek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 20 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak