more_horiz
Wiadomości

Kanada: w pobliżu Ottawy przeszło tornado. Kilkadziesiąt osób rannych

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2018 08:33
Około 30 osób zostało rannych w wyniku przejścia tornada, które nawiedziło w piątek po południu okolice stolicy Kanada Ottawy. Wiatr wiał z predkością 200 km/godz, a 130 tysięcy osób jest bez prądu - poinformowała AFP, powołując się na miejscowe media.
Tornado, zdjęcie ilustracyjne
Tornado, zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Najbardziej dotkniętym przez żywioł obszarem jest gmina Gatineau, położona na północ od stolicy. Wiatr zniszczył tam dziesiątki domów, uszkodzone zostały setki samochodów, poprzewracane są drzewa. Tornado wysysało z domów i mieszkań nawet wyposażenie - świadkowie mówią, że na zewnątrz znajdowane były m.in. sofy czy lodówki.

Według miejscowych służb ratowniczych 30 osób zostało rannych, w tym pięć poważnie. Premier Kanady Justin Trudeau zaapelował na Twietterze do meszkańców regionu, aby wszyscy pozostali w bezpiecznych miejscach dopóki wiatr i deszcze nie ustaną.

pkur

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT tornado Kanada Ottawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kanada: premier Justin Trudeau będzie walczył o reelekcję w 2019 roku

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 19:47
Szef kanadyjskiego rządu ogłosił swoją decyzję oficjalnie w niedzielę wieczorem podczas spotkania partyjnego w Montrealu, w okręgu Papineau, który reprezentuje - podała agencja Canadian Press.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier Justin Trudeau o polskim dziedzictwie: to jest coś, co należy świętować

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2018 10:34
- Nie ma konfliktu tożsamości między byciem dumnym z polskiego pochodzenia a byciem dumnym Kanadyjczykiem – powiedział w sobotę premier Kanady Justin Trudeau podczas dorocznego Polskiego Festiwalu w Toronto. - Nasza różnorodność jest źródłem sił  – podkreślił.
rozwiń zwiń