X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dr Łukasz Kister: cofnięcie Ludmiły Kozłowskiej miało charakter kontrwywiadowczy

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 13:30
- Powody cofnięcia Ludmiły Kozłowskiej do Kijowa są poważne zarzuty o charakterze kontrwywiadowczym - mówił na antenie Polskiego Radia 24 dr Łukasz Kister specjalista od bezpieczeństwa z Instytutu Jagiellońskiego.
Audio
  • 28.09.18 Dr Łukasz Kister komentuje sprawę Ludmiły Kozłowskiej
Ludmiła Kozłowska i Bartosz Kramek
Ludmiła Kozłowska i Bartosz Kramek Foto: Twitter

"Decyzja władz Belgii o wydaniu wizy wjazdowej Ludmile Kozłowskiej - osobie wpisanej na listę osób niepożądanych w strefie Schengen - godzi w bezpieczeństwo strefy. Polska przyjęła tę decyzję z zaniepokojeniem" - podkreśliło w swoim komunikacie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

- Jeżeli ABW stwierdza, że są nieprawidłowości, to należy przez to rozumieć, że finansowanie danej instytucji jest nielegalne, pochodzi z wrogich źródeł i jest wykorzystywane do działań naruszających bezpieczeństwo konstytucyjnego państwa polskiego - informował Łukasz Kister.

Specjalista od spraw bezpieczeństwa stwierdził również, że w przypadku sprawy Ludmiły Kozłowskiej "mamy do czynienia z dowodami, które muszą być rzetelnie udokumentowane". - Każda taka decyzja może być poddana kontroli. Niemcy i Belgowie nie podważają decyzji polskich służb, wyszukują sposoby, żeby ją ominąć - dodał gość programu.

- Prawo w UE jest dostosowywane do chwilowego interesu politycznego Francji czy Niemiec. Kilka lat temu kanclerz Niemiec zaprosiła nielegalnych imigrantów do Europy, nie zrealizowano przy tym podstawowych zasad kontroli strefy Schengen - powiedział Łukasz Kister. Zauważył on również, że "jest to jawne pokazywanie braku szacunku do partnerów w ramach solidarności europejskiej".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Rozmawiał Michał Walczyk.

Polskie Radio 24/jp

---------------------------

Data emisji: 28.09.2018

Godzina emisji: 13.06

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ludmiła Kozłowska w PE: Polska nadużyła wobec mnie Systemu Informacyjnego Schengen

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 14:01
Prezes Fundacji Otwarty Dialog Ludmiła Kozłowska uważa, że Polska nadużyła wobec niej Systemu Informacyjnego Schengen (SIS). Kozłowska, obywatelka Ukrainy, została deportowana w sierpniu z UE do Kijowa, gdy polskie władze zamieściły alert w jej sprawie w SIS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ludmiła Kozłowska i Guy Verhofstadt krytykują polski rząd w Parlamencie Europejskim

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 17:12
- Polskiemu rządowi nie wolno dezintegrować UE od wewnątrz z wykorzystaniem Systemu Informacyjnego Schengen do prześladowania krytyków – powiedziała prezes Fundacji Otwarty Dialog Ludmiła Kozłowska. Polskie władze krytykował też lider liberałów Guy Verhofstadt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Michał Kleiber: zmiany w Unii Europejskiej są niezbędne

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 14:55
- Problem polega na tym, że istnieje rozdźwięk między sytuacją w Polsce, a sytuacją polityczną w większości krajów Unii Europejskiej - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Michał Kleiber z Polskiej Akademii Nauk.
rozwiń zwiń